informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Veracomp i UJ transmitowali spotkanie z Dalajlamą w Interneciedata dodania: 17.12.2008

Bezpośrednią relację on-line można było oglądać na witrynie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki temu w spotkaniu z Dalajlamą w Krakowie wzięła również udział wielka społeczność Internetowa.

Uniwersytet Jagielloński we współpracy z firmą Veracomp SA za pomocą urządzeń firmy Polycom przeprowadził transmisję w Internecie z uroczystości nadania godności doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego Jego Świątobliwości XIV Dalajlamie oraz spotkania ze społecznością akademicką. Internauci mogli na żywo śledzić wydarzenia przez prawie cztery godziny. Transmisję obejrzało kilka tysięcy użytkowników.

„Za radą firmy Veracomp zdecydowaliśmy się wykorzystać powszechny dziś, zwłaszcza wśród młodych ludzi, kanał komunikacji jakim jest Internet. Dzięki wiedzy pracowników Veracomp SA i fachowemu doradztwu w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii, internauci mogli na bieżąco śledzić fakty z tak ważnego dla naszej uczelni wydarzenia” – powiedział Dr Józef Oleszkiewicz, kierownik Sekcji Usług Sieciowo Serwerowych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiadany już wcześniej sprzęt wideokonferencyjny firmy Polycom został uzupełniony przez firmę Veracomp o najnowsze urządzenia firmy Polycom, które łącznie stworzyły system realizujący transmisje w Internecie wideostreamingu z bardzo dobrą jakością dla kilku tysięcy odbiorców. Tak duża ilość odbiorców była możliwa do obsługi dzięki parametrom urządzeń oraz również dzięki istnieniu szkieletowej infrastruktury sieciowej o przepustowościach Gigabitowych. System umożliwiał transmisję z dwóch różnych lokalizacji na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zespół specjalistów z firmy VERACOMP skonfigurował i uruchomił cały system w ciągu dwóch dni. Zespół wspierał również specjalnie oddelegowany pracownik Polycom oraz informatycy UJ.

Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy mieć swój udział w obsłudze wizyty Dalajlamy w Krakowie. Przygotowane przez nas rozwiązanie strumieniowej transmisji wideo w oparciu o sprzęt Polycom, pozwoliło na bezpośrednią emisję wydarzeń on-line. Doświadczenie to pokazało niewątpliwe zalety systemów wideokonferencyjnych i jakie korzyści mogą czerpać z ich stosowania instytucje oświatowe – podkreślił Bartek Madej z Veracomp SA. Wideostreaming do Internetu realizowała para urządzeń: Polycom® RSS™ 2000 oraz VMC 1000™ Polycom Video Media Center. Źródłem sygnału były terminale wideokonferencyjne HDX 9004, które łączyły się z rejestratorem RSS 2000. Na rejestratorze odbywały się jednocześnie rejestracja spotkania oraz streaming do urządzenia VMC 1000. Zadaniem VMC 1000 była dalsza dystrybucja streamingu, tym razem bezpośrednio do Internetu. Zainstalowana na nim licencja pozwoliła na równoczesną transmisję 1000 niezależnych strumieni. Każda z zainteresowanych osób otrzymała strumień wideo o przepływności 512 kbps.

Uroczystość nadania godności doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego Jego Świątobliwości XIV Dalajlamie odbyła się 8 grudnia 2008 roku o godz. 9.00 w auli Collegium Novum UJ podczas uroczystego posiedzenia Senatu uczelni. Laudację wygłosiła prof. Beata Szymańska-Aleksandrowicz (Instytut Filozofii UJ), tekst doktoratu przeczytał dziekan Wydziału Filozoficznego prof. Maria Flis. Po południu o godz. 15.00 w auli dużej Auditorium Maximum UJ odbyło się spotkanie ze społecznością akademicką. Oba spotkania były transmitowane w Internecie metodą video streamingu.


źródło:Polycom Poland Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.polycom.pl
Comm Start, Brand & Corporate Public Relations
więcej artykułów, informacji
http://www.commstart.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...