informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Serce turysty bezpieczne w Krakowiedata dodania: 17.12.2008

Od połowy grudnia, wszyscy turyści odwiedzający Gród Kraka mogą czuć się bezpiecznie. W najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscach Krakowa, pojawiło się 18 nowych ogólnodostępnych defibrylatorów.

Teraz Kraków spokojnie możemy nazwać miastem bezpiecznym dla serca – mówi Agata Bonderek-Borowczak z firmy CKK ResQ, która dostarczyła miastu urządzenia.
Białe skrzynki z widocznym napisem AED, bo taki jest międzynarodowy skrót oznaczający defibrylator (ang. AUTOMATED EXTERNAL DEFIBRILLATORS), znajdują się m.in. na Dworcu Autobusowym przy ul. Bosackiej, w Bazylice Mariackiej, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach czy Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Balicach. Dzięki tym niewielkim urządzeniom zwiększają się nasze szanse na przeżycie Nagłego Zatrzymania Krążenia. Statystyki są bowiem okrutne – w Polsce nagła śmierć sercowa dotyka ok. 40 tys. osób rocznie. Kraków postanowił działać i zmniejszyć liczbę ofiar NZK.

Dostarczone przez nas defibrylatory są bardzo proste w obsłudze – mówi Agata Bonderek-Borowczak. Żeby udzielić komuś pomocy z użyciem AED nie trzeba posiadać medycznego wykształcenia. AED jest intuicyjnym urządzeniem – dodaje. Wystarczy tylko robić to, co mówi do nas sam defibrylator – czyli przykleić, zgodnie z instrukcjami, do klatki piersiowej nieprzytomnego specjalne elektrody, odsunąć się od urządzenia i poczekać na impuls. To naprawdę nic trudnego, a wykonując te czynności ratujemy komuś życie. Gdy czekamy na przyjazd karetki ratunkowej upływają cenne minuty. Powinniśmy więc w tym czasie działać. Ogólnodostępne AED mają pomóc w przełamaniu lęku niesienia pierwszej pomocy – przekonuje Agata Bonderek-Borowczak.

Podobną akcję wyposażenia miasta w powszechnie dostępne AED firma CKK Resq przeprowadziła w ubiegłym roku w Trzebini, w ramach programu „Trzebinia Miastem Bezpiecznego Serca”. Na terenie całej gminy rozmieszczono wówczas 19 AED, zaś przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeszło ponad pól tysiąca mieszkańców gminy. Do tej pory już dwukrotnie przypadkowi przechodnie przeprowadzili, zakończone sukcesem, akcje ratunkowe z użyciem AED.

Wkrótce również mieszkańcy Krakowa przełamią być może swe obawy przed udzielaniem pierwszej pomocy. Dzięki temu sami poczują się bezpieczniej, a i turyści będą mieli pewność, że w Grodzie Kraka szczególnie dba się nie tylko o ich dobre samopoczucie, ale i zdrowie. Oby jak najwięcej polskich miast wzięło przykład z Krakowa i dołączyło do powstającej „Sieci Życia”.

Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny – AED - (ang. AUTOMATED EXTERNAL DEFIBRILLATORS) jest niewielkim urządzeniem, które analizuje rytm pracy serca i zaleca wykonanie defibrylacji w przypadku, gdy jest ona konieczna. Od momentu włączenia, urządzenie prowadzi użytkownika komendami głosowymi w języku polskim oraz podaje dodatkowe wskazówki graficzne.


źródło:Centrum Kształcenia i Konsultacji ResQ
więcej artykułów, informacji
http://www.ckkresq.pl
Planet PR
więcej artykułów, informacji
http://www.planetpr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...