informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Dr Lucas pomaga ratować życiedata dodania: 02.12.2008

Już od blisko roku urządzenie do automatycznej resuscytacji, LUCAS™, nazywany przez lekarzy i ratowników Dr. Lucasem, pomaga w kilku polskich szpitalach ratować ludzkie życie.

Jego niezawodność, wydajność oraz łatwość w obsłudze docenia coraz więcej pracowników Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, zespołów Ratownictwa Medycznego, Pracowni Kardiologii Inwazyjnej czy Oddziałów Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego.

LUCAS™ został wprowadzony na polski rynek na początku br. przez firmę Physio-Control. Początkowo przekazany został do testów kilku szpitalom na terenie kraju. Już po krótkim czasie okazało się, że pomoc dr. Lucasa jest niezwykle przydatna. Kilka szpitali zdecydowało się więc na zakup urządzenia. Wykorzystywane jest ono obecnie nie tylko przez zespoły wyjazdowe Pogotowia Ratunkowego, ale również stacjonarnie w szpitalach, m.in. na Oddziałach Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego czy Pracowniach Kardiologii Inwazyjnej.

Główną zaletą LUCASA jest przede wszystkim efektywność jego pracy. Gdy podczas wykonywania kilkuminutowej resuscytacji ludzkie siły słabną, LUCAS zawsze zapewnia stały, jednostajny rytm uciśnięć o prawidłowej głębokości - mówi Maciej Brasse, przedstawiciel firmy Physio-Control, dystrybutora sprzętu. Ręcznie nie da się utrzymać takiego tempa. Trzeba by naprawdę potężnego i silnego mężczyzny, żeby uzyskać takie same efekty, jakie osiąga LUCAS – twierdzi dr Dariusz Biały ze Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu, gdzie urządzenie wykorzystywane jest w Pracowni Hemodynamiki – Doceniamy przede wszystkim też to, że w czasie, kiedy urządzenie wykonuje masaż serca, my możemy spokojnie przeprowadzać inne, konieczne zabiegi. Jak dodaje dr Biały, zdarza się, że z urządzenia korzystają w nagłych przypadkach również anestezjolodzy. Właśnie wtedy, kiedy trzeba przenieść LUCASA z oddziału na oddział, niewielkie gabaryty i waga okazują się jego kolejną zaletą.

Dr Lucas, w przeciwieństwie do człowieka, nigdy się nie męczy – mówi dr Sławomir Skibniewski, Kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala im. Dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu, gdzie LUCAS przekazany został do testów. To naprawdę niezawodne urządzenie, a do tego tańsze w eksploatacji od innych, tego typu automatów do resuscytacji. Uważam, że LUCAS jest bardzo pomocny w organizacji pracy na SORze. Można powiedzieć, że to „dodatkowa para rąk” do pomocy. Jest prosty w obsłudze i szybki w montażu. Podłączony do centralnej instalacji powietrza na oddziale ma naprawdę nieograniczony czas pracy. Tym samym my, zyskujemy dodatkowe minuty na działanie – dodaje dr Skibniewski.

LUCAS™ jest w pełni pneumatycznym urządzeniem, które służy do kompresji klatki piersiowej w razie wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia. Zasilany tlenem lub powietrzem, automatycznie wykonuje masaż serca, dając pewność, że kompresja będzie prowadzona ściśle według najnowszych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji.

Urządzenie zakupione już zostało przez kilka szpitali, m.in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi, Szpital MSWiA w Olsztynie, Szpital Uniwersytecki im. Dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. W tej chwili do testów firma Physio-Control przekazała je m.in. Szpitalowi im. Dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu, zaś w najbliższym czasie LUCAS zostanie udostępniony do bezpłatnych testów również w kilku innych Pogotowiach Ratunkowych oraz na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej.

Specyfikacja urządzenia:

Urządzenie: LUCAS™ CPR
Producent: JOLIFE
Dystrybutor: Physio-Control, dział firmy Medtronic.

Źródło zasilania: powietrze z instalacji szpitalnej oraz specjalnie przystosowanej butli o ciśnieniu 3,2-6 barów.
Kompresja: 100 ± 10 uciśnięć na minutę osiągalna w przedziale temperatur (+15°C do +35°C).
Stosunek czasu ucisku do relaksacji: 50% / 50%
Siła kompresji: 530-600 N
Głębokość kompresji: 4-5 cm
Wyposażenie aparatu: torba, deska pod plecy, podkładka stabilizująca głowę, pasy do mocowania rąk pacjenta do urządzenia, wąż przedłużający (3,5m), łącznik do gniazda z powietrzem typu DIN lub AGA.
Akcesoria dodatkowe do mobilnego stosowania: kompozytowa butla ze sprężonym powietrzem, reduktor do butli kompatybilny z urządzeniem.
Cechy fizyczne urządzenia:
- waga: 6,3 kg
- po włożeniu do torby: (szer. x wys. x głęb.): 330mm x 650mm x 220mm
- po rozłożeniu: (szer. x wys. x głęb.): 500mm x 538mm x 230mm


źródło:Medtronic Poland Sp.z.o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.medtronic.pl
Planet PR
więcej artykułów, informacji
http://www.planetpr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...