informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Co myślą Inwestorzy? Inwestorzy wierzą w złotodata dodania: 10.10.2008

Sytuacja na rynkach finansowych jest daleka od poprawy, a nawet ulega pogorszeniu pomimo licznych interwencji pomocowych banków centralnych. Kryzys może pogłębiać się i przenosić do miejsc, gdzie do tej pory nie był odczuwalny.

Sytuacja na rynkach finansowych jest daleka od poprawy, a nawet ulega pogorszeniu pomimo licznych interwencji pomocowych banków centralnych. Kryzys może pogłębiać się i przenosić do miejsc, gdzie do tej pory nie był odczuwalny. W ostatnim czasie bolesną ofiarę poniosła Islandia, a to dlatego, że postawiła na jednego konia – sektor bankowy.

My uważamy, że takie podejście zarówno w sferze gospodarczej, jak również inwestycji kapitałowych jest wysoce ryzykowne. Zarówno gospodarka kraju, jak portfel inwestycyjny winny być uzależnione od różnych źródeł dochodu. Na znaczeniu zyskuje dziś magiczne słowo – dywersyfikacja. Zapewnia ona względną stabilność wartości portfela w obliczu silnych zawirowań na rynkach finansowych czy towarowych. Oba te rynki współgrają ze sobą, co jest określane mianem korelacji. Może mieć ona różny poziom - może być dodatnia lub ujemna. Negatywna korelacja daje możliwość obniżenia ryzyka inwestycyjnego, przy stosunkowo niewielkim spadku oczekiwanej stopy zwrotu. Na przykład, jeżeli inwestor giełdowy zakupi również na innym rynku aktywa, których cena zależy od notowań złota, w okresie dekoniunktury poniesie znacznie mniejsze straty niż ten, który posiada tylko akcje czy jednostki uczestnictwa funduszy akcji. Może ich nawet uniknąć lub zarobić, co w takich sytuacjach staje się ewenementem.

Złoto w okresach kryzysów zawsze sprawdzało się najlepiej. Kto nie wierzy, niech spyta ludzi, którzy żyli w latach 30-tych. My z uwagą śledzimy, historię tego kruszcu i szanujemy mądrości, które sprawdzały się od wieków. Inwestując na rynku złota analizujemy również relację pomiędzy jego notowaniami oraz innymi strategicznymi surowcami. W ostatnim czasie złoto poszło do góry a ropa w dół i takie relacje zostały wykorzystane przez zarządzających z Investors TFI.

Jest wysoce prawdopodobne, że spowolnienie gospodarcze ogarnie cały świat, a to spowoduje spadek zapotrzebowania na paliwa czy metale przemysłowe. Taka sytuacja przemawia za wyborem złota, jako aktywa, które w obliczu trwających wahań koniunktury generuje potencjał wzrostowy dla naszych funduszy. Obecnie aktywa powiązane ze złotem stanowią około 30% wartości naszego głównego funduszu Investor FIZ.

-Wobec sytuacji na rynkach akcji konsekwentnie ograniczamy zaangażowanie w akcje notowane na giełdach papierów wartościowych w portfelu funduszu Investor FIZ. Dodatkowo, w celu zabezpieczenia przed poniesieniem strat na reszcie posiadanych akcjach, zajmujemy pozycje, które pozwalają zarabiać na spadkach indeksów akcji – mówi Grzegorz Mielcarek, doradca inwestycyjny zarządzający funduszami w Investors TFI.

Potwierdzeniem słusznej strategii jest zachowanie funduszu Investor FIZ wobec ostatnich zawirowań na rynkach finansowych. Jak wynika z roboczej wyceny wartość certyfikatu inwestycyjnego Investor FIZ wyniosła na dzień 8 października 2.240,61 zł, i pozostawała stabilna w okresie pierwszego tygodnia października. W tym czasie indeksy giełdowe ulegały znaczącym spadkom - WIG20 stracił 10%, natomiast Standard&Poor’s500 aż 14%.

Jan Mazurek


źródło:Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
więcej artykułów, informacji
http://www.investors.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...