informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Zwiększony popyt na specjalistów ds. BHPdata dodania: 25.09.2008

Ministerstwo Pracy przygotowuje nowy program na rzecz bezpieczeństwa i higieny pracy na lata 2009- 20012. Przy coraz bardziej rosnącym popycie na specjalistów ds. BHP jak taki projekt odbije się na sytuacji na rynku pracy?

Obserwując rynek pracy nie sposób nie zauważyć pewnych zmian i tendencji jakie od pewnego czasu zaczęły się pojawiać w strukturach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Gabriela Misiura, Team Leader zespołu Engineering, Logistics & Operations w firmie Antal International wyjaśnia: „Od ponad pół roku odczuwamy zwiększone zainteresowanie pracodawców wykwalifikowanymi specjalistami ds. BHP. Poszukiwani są nie tylko inspektorzy, ale przede wszystkim specjaliści, koordynatorzy i kierownicy”.

„ Do tej pory w przeciętnym zakładzie, a nawet i w całej gospodarce, wizerunek spraw BHP i specjalistów z tej dziedziny nie kojarzył się z ambitnymi wyzwaniami. Nowy program Unii Europejskiej dotyczący bezpieczeństwa i higieny pracy, większa świadomość i odpowiedzialność przedsiębiorstw w obszarze stworzenia konkurencyjnego środowiska pracy a także ostatnie plany polskiego Ministerstwa Pracy zmieniają i będą zmieniać ten obraz. Pracodawcy coraz częściej zdają sobie sprawę jak istotne jest stworzenie warunków w których pracownik będzie mógł być w pełni aktywny zawodowo, a praca będzie wpływała korzystnie na jego zdrowie i dobre samopoczucie w pracy” dodaje Gabriela Misiura.

Brak skutecznej ochrony i zapewnienia bezpieczeństwa prowadzi do wypadków przy pracy, chorób zawodowych, trwałej niezdolności do pracy i oprócz wymiaru ludzkiego ma to również negatywny wpływ na przedsiębiorstwo: może obciążać dużymi kosztami, obniżać jakość, wydajność a co za tym idzie i konkurencyjność.

Jakich osób zatem szukają pracodawcy? Idealny pracownik to osoba z wyższym wykształceniem, jeszcze lepiej gdy skończyła specjalistyczne studia podyplomowe o kierunku ochrona środowiska, BHP lub ochrona przeciwpożarowa. Kandydat taki powinien posiadać co najmniej dwa lata doświadczenia, znać przynajmniej jeden język obcy (najlepiej angielski), czasami być skłonnym do relokacji. Trzeba mieć jednak świadomość, że taki kandydat będzie miał odpowiednie oczekiwania finansowe:

„Pensje behapowców bardzo wzrosły w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Specjalista ds. BHP średnio może dostać 7 tys., koordynator 9 tys. a kierownik BHP nawet 12 tys. złotych brutto miesięcznie. W cenie są specjaliści, którzy zajmują się nie tylko BHP ale dodatkowo ochroną przeciwpożarową lub ochroną środowiska. W związku z nadprogramowo pełnioną funkcją mogą oni liczyć na dodatkowe 12-15%” wyjaśnia Gabriela Misiura. „Nie bez znaczenia jest też miejsce pracy. Kierownik BHP zakładu FMCG w województwie łódzkim być może dostanie „tylko” 6 tys. brutto, podczas gdy jego kolega w podobnej firmie w Warszawie nie zacznie negocjacji poniżej 10-12 tys. brutto”.

„Faktem jest, że specjalistów potrzebują wszyscy a popyt będzie się zwiększać. Firmom, które planują zatrudnienie eksperta radziłabym większą aktywność i szybsze podejmowanie decyzji , gdyż za pół roku, rok może po prostu tych ekspertów na rynku pracy zabraknąć” dodaje specjalistka Antala.


źródło:Antal International
więcej artykułów, informacji
http://www.antal.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...