informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


System dla spóźnialskichdata dodania: 11.12.2004

Do dzisiaj pokutuje utarty schemat - jak rozpoczynać budowę to tylko na wiosnę. Wszystko po to, by zdążyć przed mroźną polską zimą. Tymczasem Ytong ze swoim "białym" systemem budowlanym udowadnia, że nie jesteśmy skazani tylko na tę jedną porę roku.

Przez wiele lat zależność pomiędzy rozpoczęciem inwestycji a nastaniem pierwszych ciepłych dni miała swoje racjonalne uzasadnienie. Dostępne na polskim rynku technologie skazywały nas na wielomiesięczną budowę - czy to ze względu na brak jednorodnego systemu budowlanego, czy też na materiało - i czasochłonność tradycyjnej dwu - lub trzywarstwowej ściany. Tymczasem, jeżeli dysponujemy wszystkimi niezbędnymi zezwoleniami, podpisaliśmy umowę z dostawcami mediów, a wymarzony projekt od dawna leży na naszym biurku, prace możemy zaczynać nawet teraz. Takie możliwości stwarzają nowoczesne technologie budowlane pozwalające na rozpoczęcie inwestycji praktycznie w dowolnym terminie. Także jesienią. Tworzą one bowiem całościowe systemy budowlane, zapewniające jedność materiałową, szybkość i oszczędność środków. Jak przebiega taka inwestycja i skąd wynika oszczędność czasu - prześledzić to można na przykładzie Ytonga i jego kompletnego tzw. "białego" systemu budowlanego.

Jesienne budowanie

Zastosowanie betonu komórkowego oszczędza czas na każdym etapie budowy. Dom w lekkim szkielecie będziemy najprawdopodobniej budować kilka miesięcy, gdy tymczasem budynek z Ytonga można postawić dosłownie w ciągu kilkunastu dni. Umożliwia to jednorodność materiałowa Ytonga, dzięki której wzniesiemy cały dom z jednego budulca.

Na szybkość budowy z betonu komórkowego wpływ ma także łatwość stosowania tego materiału (po krótkim przeszkoleniu budować mogą nawet osoby niedoświadczone), niewielka ilość zaprawy klejowej używanej w miejsce tradycyjnej zaprawy murarskiej, czy też wielkość bloczka (jego gabaryty powodują, że budowa bardzo szybko "rośnie do góry"). Oprócz tego ściana wykonana z Ytonga cechuje się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła i nie wymaga żadnych późniejszych dociepleń. Zalety Ytonga docenimy także przy nadawaniu ostatecznego wyglądu ścianom budynku - tynkowaniu. Im równiejsze są surowe ściany budynku, tym wykonanie trwałego i równego pokrycia będzie prostsze. Wysoka dokładność wykonania bloczków Ytonga sprawia, że ścianę z nich wykonaną wystarczy pokryć bardzo cienką warstwą tynku (wszędzie taką samą). Dzięki temu oszczędzamy na ilości zużytej zaprawy, a pokrycie ściany jest bardziej elastyczne.

Beton komórkowy sprawdzi się także podczas budowy stropu. Dzięki zastosowaniu Ytonga, nie ma przerw w pracy - nie trzeba czekać by strop stężał jak jest to w przypadku konstrukcji żelbetowej, wylewanej na budowie. Strop z betonu komórkowego zaraz po zamontowaniu osiąga optymalną wytrzymałość co znacząco skraca czas inwestycji - np. montaż stropu o powierzchni około 100 m2 trwa zaledwie sześć godzin.

Prace wykończeniowe

Beton komórkowy to także ogromna oszczędność czasu przy prowadzonych pracach wykończeniowych. Stawiając ścianki działowe z Ytonga zaprawy używa się tylko do osadzenia pierwszej warstwy bloczków, kolejne warstwy wymagają tylko cienkiej warstwy zaprawy klejącej do betonu komórkowego. Także obróbka betonu komórkowego jest bardzo łatwa, przycinanie bloczków nie będzie kosztowało nas wiele siły i czasu. Proces samej budowy ścianki działowej z betonu komórkowego zajmie nie więcej niż kilka godzin.
Dodatkowa oszczędność czasu wynika także z możliwości położenia płytek bezpośrednio na ściankę z bloczków Ytonga, a także z możliwości ręcznego wykonania zagłębień instalacyjnych przy pomocy zwykłego rylca.

Precyzyjna analiza kosztów

By uniknąć niepotrzebnych przestojów na budowie musimy zadbać także o... pieniądze. W precyzyjnym ustaleniu wszystkich wydatków pomoże bez wątpienia duża przewidywalność kosztowa technologii Ytonga. Cena zaprawy zawiera się w cenie bloczków, a dzięki specjalnej kielni zużywa się jej stałą, normową ilość. Nie zajdzie więc potrzeba kupna jej dodatkowej partii. Ponadto, montując bloczki z piórem i wpustem nie trzeba wypełniać zaprawą spoiny pionowej, co oszczędzi i koszty i czas inwestycji.

Precyzyjnie wykonane bloczki wymagają także ściśle określonej grubości tynku. Mamy więc gwarancję, że w trakcie budowy nie trzeba będzie dokupować materiału, a kierownik budowy nie będzie zadręczał nas telefonami, mówiąc że "skończyła się zaprawa"

Zatem, nie czekajmy z rozpoczęciem inwestycji na wiosenne roztopy. Z Ytongiem nasz nowy dom ma zawsze zielone światło!

Na "biały" system budowlany Ytonga składają się: elementy ścienne (małego i wielkiego formatu), płyty stropowe i dachowe, kształtki U, gotowe nadproża, tynki i zaprawy oraz narzędzia.


źródło:Xella Polska Sp. z o. o.
więcej artykułów, informacji
http://www.xella.pl
Pegasus Public Relations
więcej artykułów, informacji
http://www.pegasus.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...