informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Michał Poniż zwycięzcą pierwszej polskiej edycji Volvo Masters Amateur!data dodania: 19.09.2005

W niedzielę, 18 września br., na polu golfowym Postołowo Golf Club koło Gdańska rozegrany został finałowy turniej Volvo Masters Amateur.

Wzięło w nim udział 72 najlepszych zawodników, wyłonionych w turniejach eliminacyjnych w Warszawie i Krakowie. Najlepszym polskim golfistą został Michał Poniż z Warszawy, który uzyskał wynik 167 punktów w klasyfikacji Stableford brutto. Zgodnie z tradycją zwycięzca otrzymał marynarkę Volvo Masters Amateur, w której wystąpi w październiku podczas światowego finału w hiszpańskiej Andaluzji.

Volvo Masters Amateur organizowany jest w 20 krajach na dwóch kontynentach - w Europie i w Azji. Startuje w nim co roku ponad 70 000 golfistów z całego globu. Podczas światowego finału 26 października w klubie Club de Golf Valderrama spotkają się najlepsi golfiści amatorzy, którzy będą rywalizować o tytuł najlepszego z najlepszych - zwycięzcy Volvo Masters Amateur Word Final. W tym roku turniej Volvo Masters Amateur po raz pierwszy odbył się w Polsce. Wygrał go Michał Poniż z klubu First Warsaw Golf&Country Club, który pokonał konkurentów rozgrywając turniej w 167 uderzeniach. Drugie miejsce w turnieju zajął Witold Sikora z klubu Mazury Golf&Country Club, ze stratą 6 punktów do zwycięzcy. Trzeci był Patryk Trela z Postołowo Golf Club wynikiem 176 punktów. Turniej rozgrywany był według Zasad Golfa R&A oraz reguł lokalnych poszczególnych klubów.

„Zwycięstwo w turnieju Volvo Masters Amateur cieszy mnie podwójnie. Musiałem bowiem pokonać nie tylko innych graczy, ale i przeciwności losu Podczas turnieju eliminacyjnego w Rajszewie na trzecim dołku doznałem kontuzji kręgosłupa. Udało mi się wystartować dopiero w krakowskich eliminacjach, gdzie zająłem drugie miejsce. Ale jak widać opłacało się być wytrwałym. Teraz będę ostro trenował, by zająć jak najwyższe miejsce na światowym finale w Andaluzji.”– powiedział Michał Poniż, zwycięzca turnieju.

Volvo Masters Amateur to nie tylko emocje sportowe, ale także program, promujący rozwój golfa w Polsce. W ramach VMA uruchomiony została Volvo Masters Golf Academy, która graczom o różnym stopniu zaawansowania oferuje ambitny program szkoleniowy i opiekę najlepszych trenerów. Poza turniejami idea gry w golfa promowana była poprzez pikniki golfowe, które zorganizowane zostały w sześciu największych miastach w Polsce. W imprezach z cyklu Volvo Masters Amateur wzięło udział ponad 1 500 osób, z których większość z golfem zetknęła się po raz pierwszy. W pierwszym roku trwania programu w zajęciach Akademii Golfa organizowanych podczas turniejów i pikników uczestniczyło łącznie ponad 1 000 osób! Część z nich już teraz może poszczycić się zdobyciem Zielonej Karty.

Do projektu dedykowany został również specjalny serwis internetowy: www.volvomasters.pl, będący głównym źródłem informacji o turnieju. Serwis stanowi także kompleksowe kompendium wiedzy na temat golfa i historii Volvo Masters Amateur na świecie. Dla internautów zainteresowanych golfem stworzono specjalną sekcję, w której za pośrednictwem poczty internetowej, można zadać pytanie ekspertom Volvo Masters Golf Academy. Dotychczas stronę odwiedziło ponad 8 000 osób.

„Po zakończeniu pierwszej polskiej edycji Volvo Masters Amateur z satysfakcją mogę powiedzieć, że zakończyła się ona sukcesem. Zainteresowanie, jakim cieszyły się poszczególne turnieje oraz liczba osób, które chciały rozwijać swoje umiejętności w Volvo Masters Amateur Golf Academy przerosły nasze oczekiwania. Dlatego też w przyszłych latach chcemy rozwijać Akademię Golfa i nadal aktywnie promować tę dyscyplinę sportu.” - powiedział Mariusz Nycz, Communications Manager, Volvo Auto Polska.

Polska edycja Volvo Masters Amateur rozpoczęła się 5 czerwca br. na polu w First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie koło Warszawy. W pierwszym turnieju eliminacyjnym wzięła udział rekordowa liczba graczy – ponad 120. Wśród nich znaleźli się także znani polscy artyści – Wiktor Zborowski i Andrzej Strzelecki. W drugim turnieju eliminacyjnym w Krakowie do walki o udział w finale stanęło 100 golfistów amatorów, w tym dyrektor Teatru Starego, Mikołaj Grabowski. Zawodnikom zgromadzonym na poszczególnych turniejach kibicowali między innymi Tadeusz Huk, Jerzy Grałek oraz Urszula Dudziak, która zaśpiewała dla golfistów na polu golfowym w Postołowie. Podczas Volvo Masters Amateur po raz pierwszy w Polsce prowadzona była transmisja z pola golfowego. Dla gości zgromadzonych w domku klubowym turnieje komentował znany z zamiłowania do golfa dziennikarz telewizyjny, Wojciech Pijanowski.


źródło:

Volvo Auto Polska
więcej artykułów, informacji
http://www.volvocars.pl
Euro RSCG Sensors Public Relations
więcej artykułów, informacji
http://www.sensors.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...