informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Starostwo w Pszczynie z technologią tanich PCdata dodania: 09.04.2008

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Pszczynie, po raz pierwszy w Polsce, wzięli udział w szkoleniu na terminalach NComputing, które udostępniają pełnię możliwości jednego komputera dla wielu użytkowników.

Ta technologia tanich PC wraz z oprogramowaniem do cyfrowego obiegu dokumentów i systemami do prezentacji, zagościła na dwa tygodnie w specjalnie wyposażonej na potrzeby szkolenia sali konferencyjnej urzędu. Projekt miał na celu zapoznanie urzędników starostwa z rozwiązaniami, które pozwalają na radykalne ograniczenie kosztów, zwiększają efektywność i usprawniają obieg informacji w firmach i instytucjach.

Pracownicy urzędu mieli do dyspozycji 10 terminali NComputing L230, które korzystając z zasobów jednego komputera, jego dysku twardego, napędu optycznego oraz systemu operacyjnego i oprogramowania, dostarczyły środowisko nie ustępujące pod względem funkcjonalności tradycyjnym i znacznie droższym komputerom osobistym.

Wyróżniającą się cechą testowanego rozwiązania jest prostota budowy i obsługi oraz ergonomia. Aby zyskać w pełni funkcjonalny komputer PC wystarczy bowiem do niewielkiego, mieszczącego się w kieszeni terminala podpiąć klawiaturę, myszkę, monitor oraz kabel ethernetowy. Łatwość obsługi nie jest zarezerwowana jedynie dla pracowników korzystających z terminali, ale również administratorów systemu, którzy uzyskują pełną kontrolę nad aktywnością użytkowników.

„Zaproponowaliśmy Starostwu Powiatowemu w Pszczynie rozwiązanie najefektywniejsze pod względem kosztów spośród dostępnych na rynku. Poza NComputingiem nie ma obecnie technologii, które umożliwiałoby zbudowanie sieci lokalnej nawet dla 30 użytkowników tak niewielkim kosztem i tak łatwo zarządzanej,” - powiedział Adam Blankenstein, właściciel firmy UniKomp. „Przykład urzędu w Pszczynie to tylko jeden z wielu możliwych lokalizacji dla tego rozwiązania. Terminale NComputing równie dobrze sprawdzą się w szkołach, centrach edukacyjnych, call center, biurach, małych i średnich przedsiębiorstwach, firmach wypożyczających sprzęt komputerowy, hotelach i kawiarenkach internetowych.”

Nie mniej użytecznym w procesach cyfrowego obiegu dokumentów, czy też w przypadku profesjonalnych prezentacji, był wśród testowanych urządzeń tablet LCD marki VisBoard. To łączące zalety monitora LCD i tabletu urządzenie umożliwia dokonywanie przy pomocy dołączonego bezprzewodowego piórka odręcznych cyfrowych notatek, szkiców i schematów czy też podpisywania e-maili, na całej powierzchni ciekłokrystalicznego wyświetlacza. Podłączenie tabletu LCD do projektora ożywi każdą prezentację i wstąpienie, dając szanse zapisywania na bieżąco komentarzy czy nanoszenia uwag.

Urzędnicy starostwa mieli do dyspozycji 10 terminali NComputing L230, 10 monitorów LCD MAG MAG TU953W, tablet LCD VisBoard VA1-19B oraz projektor. Sprzęt wraz z oprogramowaniem za pośrednictwem wyłącznego dystrybutora marek NComputing, MAG i VisBoard w Polsce - Veracomp - dostarczyła firma UniKomp, która była również odpowiedzialna za obsługę techniczną projektu. Natomiast szkolenie zorganizowała firma Zeto.


źródło:

Veracomp SA
więcej artykułów, informacji
http://www.veracomp.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...