informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Nowa emisja certyfikatów Investor FIZdata dodania: 27.03.2008

Nowa emisja certyfikatów Investor FIZ odbędzie się w dniach 7-22 kwietnia br. Investor FIZ jest funduszem zamkniętym, który okresowo emituje certyfikaty inwestycyjne. Odzwierciedlają one udziały inwestora w aktywach funduszu.

Wycena certyfikatów odbywa się na koniec każdego miesiąca, a w przypadku emisji na 7 dni przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów. Najbliższa cena emisyjna będzie tożsama z wyceną na koniec miesiąca, czyli na dzień 31 marca.

Początkowo Investor FIZ działał jako fundusz niepubliczny kierując (zgodnie z ustawą o funduszach inwestycyjnych) jednorazowe emisje tylko do wybranych kilkudziesięciu osób. W związku z ogromnym zainteresowanie inwestorów, na początku 2007 roku został przekształcony w fundusz publiczny dostępny dla wszystkich chętnych. Obecnie jego klientami jest ponad 10 tys. osób, a aktywa wynoszą 700 mln zł.

Zarządzający funduszem inwestują w obligacje i akcje notowane na całym świecie. Inwestują również w instrumenty pochodne na indeksy, akcje, obligacje, waluty, towary, energię. W zależności od sytuacji na rynkach mogą wybierać instrumenty finansowe o największym potencjale wzrostu i największej płynności oraz szybko i efektywnie realokować aktywa. Mogą zarabiać zarówno na wzrostach i spadkach, dzięki czemu wyniki mogą być w znacznej mierze niezależne od koniunktury.

Taka strategia zdejmuje z inwestora funduszu ciężar podejmowania bieżących decyzji o składzie jego portfela i momencie jego zmiany. To zadaniem zarządzających jest podejmowanie decyzji o najefektywniejszej alokacji aktywów, np. czy w danym momencie kupować, czy sprzedawać akcje, czy powinny być to np. akcje polskie, czy zagraniczne. Od chwili rozpoczęcia działalności (wrzesień 2005) Investor FIZ osiągnął 175% zysku i jest to najwyższa stopa zwrotu spośród wszystkich działających w tym okresie funduszy inwestujących w giełdowe instrumenty finansowe.

Więcej informacji na www.investors.pl lub pod numerem infolinii 0 801 00 33 70

Fundusz jest przeznaczony dla inwestorów chcących podjąć większe ryzyko inwestycyjne w oczekiwaniu wyższej stopy zwrotu. Przedstawione materiały dotyczące Funduszu mają wyłącznie charakter promocyjny i nie stanowią gwarancji realizacji celu inwestycyjnego, ani osiągnięcia podobnych wyników w przyszłości. Podane wyniki nie uwzględniają opłaty manipulacyjnej i podatków. Ze względu na stosowaną politykę inwestycyjną wartość certyfikatów może cechować się dużą zmiennością, a uczestnik Funduszu musi się liczyć z możliwością poniesienia straty. Szczegółowe informacje dotyczące emisji, w tym dane finansowe, informacje o czynnikach ryzyka oraz o opłatach i podatkach, zawarte są w Prospekcie emisyjnym opublikowanym na stronach www.investors.pl i www.bgz.pl.


źródło:Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
więcej artykułów, informacji
http://www.investors.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...