informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Meru wchodzi do Polskidata dodania: 28.02.2008

Meru Networks – najdynamiczniej rozwijający się producent bezprzewodowych urządzeń sieciowych, który dysponuje najbardziej wizjonerskimi rozwiązaniami na świecie – podpisał umowę dystrybucyjną z Konsorcjum FEN i w ten sposób wszedł na polski rynek.

Meru Networks i Konsorcjum Fen planują zbudować w Polsce silną sieć partnerską złożoną z odpowiednio przeszkolonych i certyfikowanych ok. 30 integratorów IT. Za ich pośrednictwem amerykańska korporacja chce dotrzeć do instytucji z sektora publicznego (m.in. urzędy, szpitale, uczelnie), a także do biznesu (w tym w szczególności - średnie i duże firmy, hotele, logistyka, handel, call center). Właśnie w tej grupie jest realizowanych w Polsce najwięcej dużych wdrożeń systemów bezprzewodowych.

„Wejście do Polski jest wynikiem realizacji naszej strategii europejskiej, która zakłada znaczącą obecność Meru w największych krajach danego regionu Europy. Plany sprzedażowe, jakie wiążemy z Polską, są bardzo ambitne, ale naszym zdaniem realne. Po pierwsze dlatego, że udało nam się związać z silnym partnerem w Polsce, jakim jest Konsorcjum FEN, który pomoże nam stworzyć sieć partnerską i zapewni odpowiedni poziom kompetencji współpracujących z nami firm IT. Po drugie rozwiązania Meru mają przewagę technologiczną nad konkurencją, co wszędzie na świecie w bardzo szybkim tempie zamienia się na znaczące udziały w rynku” - mówi Bo Ericson, Wiceprezes ds. Sprzedaży na Europę Środkową i Wschodnią.

Meru pod względem przychodów ze sprzedaży bezprzewodowych urządzeń sieciowych zajmuje obecnie czwarte miejsce na świecie. Jednak tempo wzrostu tych przychodów stawia Meru na pierwszym miejscu pośród wszystkich producentów - takie dane podaje raport Gartner Group z września 2007. Gartner wskazuje także Meru, jako twórcę najbardziej wizjonerskich rozwiązań bezprzewodowych na świecie. O wyjątkowości Meru decydują m.in. opatentowana technologia kontroli i zarządzania ruchem w sieci (tzw. technologia ATC) oraz technologia tzw. wirtualnej komórki.

Technologia ATC (Meru Air Traffic Control) pozwala na ścisły nadzór nad ruchem generowanym w sieci bezprzewodowej. Dzięki temu możliwe jest efektywne zarządzanie siecią opartą na Meru pod kątem istotnych zjawisk, jak nadawanie priorytetów dla ruchu wrażliwego na opóźnienia, czy przełączanie poszczególnych klientów wireless do mniej obciążonych punktów dostępowych. Z kolei technologia wirtualnej komórki (Virtual Cell) pozwala wszystkim punktom dostępowym pracować na tym samym kanale, tworząc w ten sposób jednolity obszar pokryty zasięgiem sieci bezprzewodowej. Dlatego bezprzewodowe sieci Meru bardzo dobrze radzą sobie z takimi zjawiskami, jak przełączanie klientów pomiędzy punktami dostępowymi, balansowanie pasmem, czy też uszkodzenia.

„Niezauważalne przełączanie klienta pomiędzy poszczególnymi punktami dostępu sieci jest bardzo istotne w przypadku aplikacji, które są wrażliwe na opóźnienia w sieci (m.in. VoIP). W sieci powstałej w oparciu o rozwiązania Meru Networks, przemieszczanie się klienta pomiędzy access point to opóźnienie rzędu 3 milisekund, co nie zakłóca działania krytycznych aplikacji. W innych sieciach opóźnienie to kształtuje się na poziomie ok.40 milisekund” - wyjaśnia Łukasz Naumowicz Inżynier Wsparcia Sprzedaży w Konsorcjum FEN

Zaimplementowane w punktach dostępowych i kontrolerach Meru właściwości powodują, że sieci bezprzewodowe Meru współpracują z klientami pracującymi w środowiskach mieszanych, gwarantując pełną wydajność właściwą dla standardów 802.11 b/g. Unikatową cechą rozwiązań Meru jest także i to, że są one zgodne ze wszystkimi standardami sieci WLAN.

Meru Networks jest jedną z największych na świecie firm sieciowych specjalizujących się w zaawansowanych rozwiązaniach bezprzewodowych (WLAN). Firma działa na rynku od 2002 roku, a jej główna siedziba jest zlokalizowana jest w amerykańskiej Dolinie Krzemowej, w miejscowości Sunnyvale, w Kalifornii. Jako firma globalna, Meru posiada swoje oddziały na całym świecie, m.in. w: Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Indiach, Korei Południowej, Japonii, a także w Singapurze i Hongkongu. Ofertę Meru tworzą: urządzenia sieciowe (punkty dostępowe i kontrolery), oprogramowanie wspomagające projektowanie sieci bezprzewodowych, a także wsparcie techniczne gwarantowane partnerom oraz klientom. Więcej informacji o Meru Networks można znaleźć pod adresem: http://www.merunetworks.com/.

Konsorcjum FEN Sp. z o.o. działa na rynku od 1998 roku. Spółka z sukcesem rozwija w Polsce dystrybucję wielu światowych producentów urządzeń sieciowych oraz peryferiów komputerowych. FEN jest m.in. największym w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej (CEE) dystrybutorem urządzeń sieciowych Linksys, a także rozwija dystrybucję takich światowych marek, jak Dynamode, Holux, PQI i Welland. Więcej informacji na temat FEN można znaleźć pod adresem: www.fen.pl.źródło:Konsorcjum FEN Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.fen.pl
PR Solutions
więcej artykułów, informacji
http://www.prsolutions.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...