informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Fortis Bank korzysta z rozwiązań GridwiseTechdata dodania: 12.12.2007

GridwiseTech dostarczył do polskiego oddziału grupy bankowej Fortis oprogramowanie służące do zaawansowanego zarządzania przepływem procesów w środowisku SAS.

Fortis Bank, jako pierwszy w Polsce, będzie korzystał ze zwiększonych możliwości rozwiązania Platform Process Manager. Wdrożenie nastąpiło w ramach trwającego od ponad roku projektu budowy Platformy Informacyjnej, której celem jest zbudowanie kompleksowego rozwiązania analitycznego.

Największym wyzwaniem dla banków jest na co dzień duża ilość skomplikowanych obliczeń, co utrudnia podejmowanie decyzji operacyjnych oraz zwiększa ryzyko podjęcia decyzji niewłaściwej. Równie ważne i szczególnie złożone są jednak procesy okresowego przetwarzanie danych i raportowania.

"Sprawa jest o tyle istotna, że wąskie gardła systemów bankowych przekładają się bezpośrednio na efektywność działania tych instytucji" – mówi Olaf Bujak z firmy GridwiseTech. "Rozwiązaniem problemu jest zastosowanie technologii gridowych, które zapewniają skalowalność systemu. To nie tylko zwiększone moce obliczeniowe i oszczędności sprzętowo-licencyjne, ale także obniżenie ryzyka operacyjnego, związanego z awariami systemów."

W rezultacie całego projektu Fortis Bank obniży koszty utrzymywania i dostarczania raportów, a także poprawi jakość informacji w raportach jak i wpłynie na poprawę jakości danych w źródłach. Ponadto zastosowanie technologii gridowych pozwoli na skalowanie posiadanej infrastruktury w zależności od potrzeb.

„Rozwiązanie Platform Process Manager w znaczny sposób upraszcza procesy migracji pomiędzy serwerem deweloperskim, testowym i produkcyjnym. Pozwala również na zarządzanie dowolnymi zadaniami, a nie tylko tymi przetwarzanymi w środowisku SAS oraz ułatwia tworzenie harmonogramów przepływów” – mówi Zdzisław Dec, kierownik projektu Platforma Informatyczna w Fortis Bank Polska.

GridwiseTech to niezależny ekspert w dziedzinie skalowalnych systemów, pomagający klientom w przyspieszaniu procesów przetwarzania danych, redukując "wąskie gardła" aplikacji oraz projektując systemy, których zaletą jest duża skalowalność. Firma implementuje nowoczesne rozwiązania z zakresu technologii gridowych, wirtualizacji, architektur typu SOA (service-oriented architecture) oraz portali aplikacyjnych. Ponadto oferuje doradztwo oraz kompleksowe wsparcie techniczne.

GridwiseTech jest obecny na rynku europejskim, amerykańskim oraz azjatyckim, obsługując sektor przemysłowy, ważniejsze ośrodki badawcze oraz instytucje rządowe. Do jej klientów biznesowych należą m.in. koncerny BP, CNN, Ricoh oraz Philips.

Fortis Bank Polska SA obsługuje przedsiębiorstwa oraz klientów indywidualnych. Akcje banku notowane są na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank posiada 43 placówki w największych miastach w Polsce, zatrudnia ponad 1600 osób. Strategicznym udziałowcem Fortis Banku Polska jest belgijski Fortis Bank, do którego należy 99,2 proc. akcji.

Fortis Bank SA/NV jest częścią grupy Fortis, międzynarodowej instytucji finansowej działającej na rynkach bankowości i ubezpieczeń. Kapitalizacja rynkowa grupy wynosząca 35,1 miliardów euro (stan na koniec sierpnia 2007) i zatrudnienie sięgające 60 tys. pracowników na świecie, plasuje Fortis w grupie 20 największych instytucji finansowych w Europie. Grupa Fortis jest liderem w zakresie usług finansowych na rodzimym rynku, czyli w krajach Beneluksu, oferuje szeroki wachlarz usług finansowych skierowanych do klientów indywidualnych, podmiotów gospodarczych i sektora publicznego. Działalność grupy Fortis poza krajami Beneluksu koncentruje się na wybranych segmentach rynku. Fortis jest notowany na giełdach w Amsterdamie, Brukseli.


źródło:GridwiseTech sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.gridwisetech.com
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...