informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Trendy na rynku kredytów hipotecznychdata dodania: 12.12.2007

Koniec roku jest znakomitą okazją do podsumowań oraz wytyczania nowych planów. Nie inaczej jest na rynku kredytów rynków hipotecznych. Banki upraszczają procedury i liberalizują warunki konieczne do uzyskania zdolności kredytowej klientów.

Z roku na rok oferty kredytowe są coraz bardziej atrakcyjne, a procedury zaciągnięcia kredytu coraz prostsze. Badania wykazały, że Polacy są zdyscyplinowanymi dłużnikami, w terminie spłacają zaciągnięte kredyty, w związku z czym banki są skłonne upraszczać procedury jeszcze bardziej.
Zatem jakie trendy na najbliższe miesiące przewidują specjaliści rynku kredytów hipotecznych? Odpowiadają eksperci Credit House Polska

Wydłużanie okresu kredytowania – Wprowadzenie tzw. Rekomendacji S Komisji Nadzoru Bankowego spowodowało wzrost wymagań banków w kwestii zdolności kredytowej. Większość banków decyduje się na wydłużanie okresów kredytowania w celu zmniejszenia miesięcznej raty. To powoduje mniejsze wymagania zdolności kredytowej przy tej samej kwocie kredytu.

Upraszczanie procedur bankowych – Konkurencja na rynku kredytów hipotecznych powoduje, iż banki, oprócz konkurowania ceną, zaczynają konkurować upraszczaniem procedur. Przejawia się to m.in. w zmniejszaniu ilości wymaganych dokumentów, sposobem wyceny nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu (koszt wyceny sporządzanej przez zewnętrznego rzeczoznawcę majątkowego banki biorą na siebie lub w ogóle rezygnują z wyceny zewnętrznej, robiąc ją w oparciu o posiadane dane i wykonując przy pomocy swoich, odpowiednio przeszkolonych pracowników ) lub też w sposobie oceny zdolności kredytowej.

Zwiększanie wskaźnika LTV (z ang. Loan to value – wartość kredytu do wartości zabezpieczenia) – Banki umożliwiają zaciągnięcie kredytu w wysokości przekraczającej wartość zabezpieczenia. Rekordziści umożliwiają kredytobiorcom zaciągnięcie kredytu do 130% wartości nieruchomości.

Sprzedaż przy kredycie ubezpieczeń – większość banków odchodzi od pobierania od klienta standardowej prowizji bankowej, zastępując ją różnymi ubezpieczeniami. Do najpopularniejszych należą: ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy lub polisa na życie. Oczywiście dla Klienta efekt jest ten sam, bo musi ponieść jakiś dodatkowy koszt, ale w przeciwieństwie do prowizji, ubezpieczenia dają Klientowi (czasowo oczywiście – ubezpieczenia obowiązują przez rok do 3 lat) korzyści ochronne.

Akceptowanie przez banki coraz większej liczby źródeł dochodu – większość banków, do wyliczenia zdolności kredytowej, przyjmuje dochody z praktycznie każdego udokumentowanego źródła. Oprócz umowy o pracę na czas nieokreślony lub działalności prowadzonej na zasadach ogólnych, banki biorą pod uwagę dochody z umów o pracę na czas określony, umów zlecenia i umów o dzieło, a także z wynajmu nieruchomości, z kontraktów, z działalności rozliczanej na podstawie ryczałtu czy karty podatkowej, a nawet alimentów (ale tych otrzymywanych na małżonka, nie na dziecko) - wszystko zależy od polityki, jaką prowadzi dany bank.

Powiększanie zakresu nieruchomości mogących stanowić zabezpieczenie i cel finansowania kredytu hipotecznego – do tej pory większość banków przyjmowała, jako zabezpieczenie, typowe nieruchomości mieszkalne: mieszkanie, dom wolnostojący, dom w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. W chwili obecnej, przy pomocy kredytu, możemy, jako osoby fizyczne, nabyć działki budowlane, ale również działki rolne, pensjonaty, kamienice i lokale użytkowe. Posiadając takie nieruchomości możemy je przedstawić jako zabezpieczenie pożyczki hipotecznej.

Stworzenie linii kredytowej dla osób fizycznych – klasyczną pożyczkę finansową (wypłata jednorazowa całej kwoty) można zastąpić linią kredytową, zabezpieczoną hipoteką. Klient otrzymuje od banku maksymalną kwotę do wykorzystania, ale nie musi jej od razu wykorzystywać w całości - może wypłacić dowolną część pożyczki, a po częściowej spłacie wykorzystanej kwoty dostępny limit zwiększany jest o spłaconą część kapitału. Klient w okresie 10 lat może spłacać jedynie odsetki, po upływie 10 lat linia kredytowa jest zamykana i Klient przystępuje do spłaty zadłużenia rozłożonego nawet na 30 lat.

- Oprócz wyżej wymienionych, utrzymujących się bądź przewidywanych trendów, zauważamy przymiarki do stworzenia produktu tzw. „odwróconej hipoteki” mówi Robert Wasilewski z Credit House Polska. - Produkt ten jest dość popularny za oceanem i w krajach Europy zachodniej. Skierowany jest raczej do osób starszych, posiadających nieruchomość na własność. W umowie kredytowej bank, ewentualnie towarzystwo ubezpieczeniowe, zobowiązuje się do wypłaty określonej miesięcznej „raty” za dom lub mieszkanie, do momentu zakończenia życia Klienta. W zamian, po śmierci Klienta, nieruchomość przechodzi na bank i zostaje sprzedana, a nadwyżka między wypłaconymi ratami a uzyskaną ceną sprzedaży stanowi zysk banku.

Ta, bardzo popularna i dostępna na razie w krajach Ameryki Północnej i Europy zachodniej usługa, cieszy się w Polsce wstępnym zainteresowaniem potencjalnych Klientów. Wypłacana przez bank lub towarzystwo ubezpieczeniowe comiesięczna rata pozwala bowiem osobom po 60. roku życia na realizację życiowych pasji i marzeń, podróże i dostatnie życie.

CREDIT HOUSE POLSKA to ogólnopolska firma doradztwa kredytowego, specjalizująca się w kredytach hipotecznych. Fachowa wiedza i „know how” zdobyte przez zespół CREDIT HOUSE POLSKA gwarantują potencjalnym klientom w każdym momencie: wybór najlepszych ofert dostępnych na rynku oraz bezpieczeństwo i pełną informację o realizowanych operacjach finansowych.


źródło:Credit House Polska Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.credithouse.pl
Black & White PR
więcej artykułów, informacji
http://www.blackandwhitepr.com.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...