informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Święta w towarzystwie Gwiazddata dodania: 12.12.2007

Stars for Europe prezentuje prawdziwe oblicze gwiazdy betlejemskiej, jednej z najbardziej popularnych roślin na świecie. W okresie przedświątecznym oraz podczas samego Bożego Narodzenia jest idealnym elementem dekoracyjnym oraz wyjątkowym prezentem.

Gwiazda Betlejemska (Poinsecja) od lat figuruje na szczycie listy domowych roślin doniczkowych kupowanych zimą. Wśród Europejczyków osiągnęła magiczny wynik sprzedaży - 100 milionów gwiazd rocznie. Ta jedyna w swoim rodzaju i pełna uroku roślina, obecnie występuje w ponad 100 odmianach, we wspaniałej kolorystyce, w różnych rozmiarach, w formie rozkrzewionej lub na pojedynczej łodydze.

Gwiazda Betlejemska pochodzi z Ameryki Środkowej i Meksyku. Jednak swoją karierę rozpoczęła w Kalifornii, w słynnej na całym świecie „Alei Sław” w Hollywood, tam gdzie swój początek mają spektakularne kariery gwiazd.
Około 1828 roku Joel Poinsett - Ambasador Stanów Zjednoczonych w Meksyku, doktor i pasjonat botaniki, sprowadził ją do USA. W hołdzie dla niego, otrzymała nazwę poinsecja (z ang. Poinsett). Stany Zjednoczone upamiętniły dzień śmierci Poinsetta i od połowy XVIII wieku - 12 września - obchodzony jest „Dzień Poinsecji”. Z tej okazji Amerykanie obdarowują się Gwiazdami Betlejemskimi. Ten miły zwyczaj zyskuje również popularność w Europie.
Na starym kontynencie poinsecja została odkryta na początku XIX wieku. W 1804 roku, przyrodnik Alexander von Humboldt odkrył czerwoną Gwiazdę Betlejemską i przywiózł ją z podróży do Ameryki.
Na początku XX wieku, niemiecki emigrant, Paul Ecke zajął się promocją Gwiazdy Betlejemskiej w Ameryce – i tym samym rozpoczął jej wspaniałą, światową karierę. Zafascynowany czerwonymi roślinami rosnącymi koło jego farmy w Kalifornii, Ecke spróbował swoich sił w ich uprawie. Odniósł sukces promując świeżo ścięte gałązki poinsecji jako roślinę Bożonarodzeniową. Jego syn, Paul junior, sprzedawał je podczas sezonu świątecznego na często uczęszczanych Bulwarach: Zachodzącego Słońca i Hollywoodzkim w Los Angeles.

Gwiazda betlejemska nie jest trudna w pielęgnacji. Jednak źle znosi zimno i jest wrażliwa na niskie temperatury, dlatego podczas podróży do domu powinna być ciepło otulona. Najlepiej się czuje w temperaturze około 20 stopni i jest na tyle delikatna, że powinno się ją chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem i przeciągami. Gdy jej podłoże jest zbyt suche, należy ją podlewać letnią wodą. Nie lubi mieć przemoczonych stóp, czyli nie lubi stać na wypełnionej wodą podstawce. Kiedy kwitnie nie powinno się jej nawozić; później każdego miesiąca powinno się jej podawać wodę z dodatkiem odżywki.

Po obcięciu, Gwiazda Betlejemska jest wyjątkowo trwała – przetrwa do 2 tygodni w bukiecie lub jako element dekoracyjny. Chcąc przedłużyć jest żywotność, należy natychmiast po obcięciu końce jej łodyg zanurzyć we wrzątku lub przytrzymać nad ogniem. To „zabliźni” łodygę i nie pozwoli na wyciekanie z niej soku.

Tej zimy obowiązuje przepych we wnętrzach. Dlatego też Gwiazdę należy odpowiednio na tę okazję ubrać, wykorzystując różne dekoracyjne naczynia i ozdoby typu: lśniące wstążki, bombki, sztuczne kamienie, elementy biżuterii oraz bogate w wyglądzie tkaniny oraz ozdobny papier. Ta luksusowa dama zapewni piękną dekorację oraz niezwykły nastrój i atmosferę.


źródło:Stars For Europe
więcej artykułów, informacji
http://www.Stars-for-Europe.info
Sigma International (Poland) Ltd
więcej artykułów, informacji
http://www.sigma.com.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...