informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Ty też możesz wziąć kredyt i spełnić marzeniadata dodania: 13.08.2007

Ty też możesz wziąć kredyt i spełnić marzenia nawet jeśli inni twierdzą, że w Twoim wieku jest już na wszystko za późno. Nawet będąc osobą starszą, emerytem czy rencistą wciąż marzenia są w zasięgu twojej reki.

Zainteresowanie kredytami w naszym kraju wciąż rośnie. Niewątpliwie na taki stan rzeczy, wpływ ma wiele czynników, min.: coraz większa świadomość konsumentów i popularyzacja wiedzy o nowych narzędziach finansowych dostępnych teraz dla każdego. Ale czy rzeczywiście kredyty dostępne są dla wszystkich? Jak wygląda sytuacja dostępności kredytów dla osób starszych, emerytów i rencistów?
Temat ten należy rozpatrywać dwutorowo. O ile w przypadku niewielkich kredytów gotówkowych, osoby starsze, emeryci i renciści mogą liczyć na zainteresowanie banków, zwłaszcza, jeżeli ich emerytury wpływają na konto bankowe, o tyle w przypadku kredytów hipotecznych osoby starsze mają już znaczny problem z ich uzyskaniem.

Kredyty hipoteczne są zazwyczaj umowami długoterminowymi i w przypadku osób starszych, emerytów czy rencistów, banki obawiają się, że pożyczki mogą nie zostać przez nich spłacone. Obecnie banki oceniając ryzyko, nie potrafią lub mają trudności z opracowaniem gamy produktów kredytowych, dedykowanych osobom starszym. W większości przypadków istnieją zapisy w procedurach kredytowych, mówiące o tym, że kredyt musi zostać spłacony przed ukończeniem określonego wieku kredytobiorcy. Zazwyczaj jest to 65 - 70 lat. Jednak nie wszystkie banki mają określone procedury co do wieku kredytobiorcy, aczkolwiek, nie oznacza to, że siedemdziesięciolatek otrzyma kredyt np. na 45 lat.

Określonego wieku nie ma w ofercie np. Kredyt Bank, a Nordea Bank na swoich stronach internetowych reklamuje spłatę kredytu nawet do 100 lat! Dosyć elastyczny w tym przypadku jest również Dombank, w którym można z powodzeniem spłacać kredyt do 80 roku życia. Tak więc osoba mająca 60 lat może bez problemu otrzymać kredyt nawet na 20 lat. Takie rozwiązanie jest już bardzo atrakcyjne, ponieważ 20 letni okres kredytowania zapewni nam niższe raty, a więc nie będzie nadmiernie obciążał budżetu domowego – dodaje Robert Wasilewski z CREDIT HOUSE POLSKA.

Naszym klientom doradzamy, aby przede wszystkim sprawdzili swoje możliwości dotyczące obsługi rat miesięcznych. Nie sztuką jest zaciągnąć kredyt na krótki okres i mieć wysoką ratę miesięczną. Czasami w celu wydłużenia okresu kredytowania, co umożliwi zmniejszenie miesięcznej raty, proponujemy, aby do kredytu przystąpiły np. dzieci. Również w sytuacji, kiedy to młodszy małżonek uzyskuje wyższe dochody, istnieje możliwość wydłużenia okresu kredytowania, właśnie w celu zmniejszenia rat kredytu. W przypadku kredytów zaciąganych przez osoby starsze, niektóre banki wymagają dodatkowego zabezpieczenia kredytu, np. wpisu hipoteki przed wypłatą kredytu. Zdarza się to w przypadku kredytobiorców, którzy ukończyli 70 lat i są właścicielami nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu. W takim przypadku należy liczyć się z faktem, że bank wypłaci kredyt dopiero wtedy, kiedy sąd wieczysto - księgowy wpisze hipotekę. Informujemy o tym starszych klientów, aby wiedzieli, że wypłata kredytu może nastąpić dopiero po jakimś czasie od podpisania umowy kredytowej, ponieważ na wpis hipoteki czeka się ok. 1 - 2 miesiące - kontynuuje Wasilewski.

Starsi klienci mają zazwyczaj stabilną sytuację materialną. Nie wychowują już dzieci, mają stałe świadczenia w postaci emerytury, a przede wszystkim majątek w postaci nieruchomości, na ogół bardzo wartościowych, nie obciążonych żadnymi hipotekami. Dlatego uważam, że banki po pierwszej fali uelastycznienia ofert kredytowych, które obserwowaliśmy w latach 2004-2006, zainteresują się również osobami starszymi - dodaje na koniec Robert Wasilewski.

W krajach zachodnich funkcjonują z powodzeniem kredyty tzw. reverse mortgage, czyli odwrotny kredyt hipoteczny. Specyfika jego polega na tym, że właściciel nieruchomości, osoba starsza (zazwyczaj wiek powyżej 60 lat) daje pod zastaw swoją nieruchomość, a bank wypłaca jej co miesiąc pewnego rodzaju świadczenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kredytobiorca ma dodatkowy miesięczny dochód, który może przeznaczać na konsumpcję i realizację swoich marzeń. Banki zazwyczaj wypłacają świadczenia do 50% wartości nieruchomości. Sprawa jest o tyle ciekawa, że bank nie sprawdza tzw. zdolności kredytowej, ocenia tylko wartość nieruchomości.

CREDIT HOUSE POLSKA to ogólnopolska firma doradztwa kredytowego, specjalizująca się w kredytach hipotecznych. Fachowa wiedza i „know how” zdobyte przez zespół CREDIT HOUSE POLSKA gwarantują potencjalnym klientom w każdym momencie: wybór najlepszych ofert dostępnych na rynku oraz bezpieczeństwo i pełną informację o realizowanych operacjach finansowych.


źródło:Credit House Polska Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.credithouse.pl
Black & White PR
więcej artykułów, informacji
http://www.blackandwhitepr.com.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...