informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Pentacomp: AQAP otwiera nam drogę do kontraktów dla NATOdata dodania: 10.08.2007

Spółka Pentacomp Systemy Informatyczne S.A. rozszerzyła System Zarządzania Jakością o wymagania publikacji AQAP powoływanych w warunkach kontraktów realizowanych dla sektora wojskowego w Polsce i zagranicą.

Audyt certyfikacyjny przeprowadzony w Pentacompie potwierdził zgodność z wymaganiami odnośnych publikacji AQAP (Allied Quality Assurance Publication), stanowiącymi uzupełnienie wymagań normy ISO 9001, w zakresie których Pentacomp uzyskał certyfikat w czerwcu 2006 roku. Osiągnięcie zgodności firmowego Systemu Zarządzania Jakością z AQAP jest ważnym etapem przygotowań firmy do wejścia na nowe, dotychczas niedostępne rynki.

W Polsce certyfikaty AQAP są przyznawane przez Zakład Systemów Jakości i Zarządzania Ministerstwa Obrony Narodowej. W trakcie audytu Pentacomp musiał wykazać, że poza spełnieniem wymagań normy ISO 9001 posiada także zdolność operacyjną w zakresie planowania jakości, zarządzania ryzykiem, zarządzania konfiguracją oraz zna zasady współpracy z tzw. Przedstawicielem Wojskowym, nadzorującym realizację projektów z wymaganiami AQAP. Podstawę prawną dla AQAP stanowi dokument standaryzacyjny STANAG 4107 (STANdarization AGreements), który opisuje wymagania dotyczące kontraktów dostaw dla wojska. STANAG 4107 musi być przestrzegany przez jednostki i komórki organizacyjne resortu obrony narodowej, szczególnie te, które pełnią funkcje zamawiającego, nadzorującego lub gestora uzbrojenia i sprzętu wojskowego. STANAG 4107 realizuje postulaty Rządowego Zapewnienia Jakości (GQA - Government Quality Assurance), podstawowego procesu nadzoru jakości u dostawcy stosowanego w NATO.

Z uwagi na informatyczną specyfikę działalności Pentacompu, zakres wdrożenia objął AQAP 2110 „Wymagania NATO dotyczące zapewnienia jakości w projektowaniu, pracach rozwojowych i produkcji” (NATO Quality Assurance Requirements for Design, Development and Production) i AQAP 2210 „Wymagania uzupełniające do AQAP 2110 dotyczące zapewnienia jakości oprogramowania” (NATO Quality Assurance Requirements for Software).

Projekt jest współfinansowany dotacją z Funduszy Strukturalnych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw”.

Pentacomp jest polską firmą informatyczną, działającą na rynku od 1995 roku. Pentacomp efektywnie i skutecznie wspomaga duże i średniej wielkości organizacje w realizacji złożonych przedsięwzięć informatycznych. Do grona klientów spółki należą m. in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Sprawiedliwości, Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o., Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., Grupa Kapitałowa PZU, NETIA S.A.


źródło:Pentacomp Systemy Informatyczne S.A.
więcej artykułów, informacji
http://www.pentacomp.pl
Optimum Public Relations
więcej artykułów, informacji
http://www.optimumpr.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...