informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Trwałe okna z pcwdata dodania: 30.07.2007

Kupując okna stawiamy na produkty bezpieczne, trwałe, gwarantujące dobrą izolację cieplną i akustyczną. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zakup tzw. okien „plastikowych” wykonanych ze wzbogaconego PCW.

PCW pełne zalet
PCW to jedno z najbardziej znanych tworzyw sztucznych. Ten sprawdzony i bezpieczny materiał jest od lat stosowany w wielu dziedzinach życia. Wykorzystuje się go m.in. przy produkcji rur na wodę pitną, wykładzin, tapet, a nawet opakowań na tabletki i woreczków na krew. Od kiedy PCW zaczęto stosować przy produkcji profili okiennych, stały się one znacznie trwalsze, wytrzymałe, bardziej bezpieczne i prostsze w konserwacji. Znacznie się też poszerzył wachlarz możliwych do uzyskania kształtów i kolorów.
W przypadku prawidłowego zastosowania w oknach markowych profili z PCW, takich jak VEKA Perfectline, ich trwałość będzie znacznie dłuższa, niż okien z każdego innego materiału. Oznacza to, że przez dziesięciolecia będziemy cieszyć się mieszkaniem w komforcie, cieple i spokoju. Profile z PCW są tak trwałe, że Unia Europejska wprowadziła regulacje dotyczące ich recyklingu. W innym przypadku zalegałyby na wysypisku przez stulecia.
„Możliwość pełnego recyklingu to duża zaleta PCW” – mówi Stanisław Oko, szef techniczny firmy VEKA Polska – „Zdemontowane okna, czy nieużyte profile VEKA, trafiają do najnowocześniejszego w Europie centrum recyklingu należącego do VEKA AG. Odzyskany w trakcie recyklingu pełnowartościowy polichlorek winylu jest następnie w odpowiednich proporcjach używany do produkcji kolejnych profili”.

PCW i…?
Profil okienny powinien być trwały oraz wytrzymały na temperaturę i uderzenia. Dlatego też PCW, z którego jest wykonany, wzbogacany jest o specjalne dodatki. „Zwiększenie wytrzymałości i trwałości okna, jest przede wszystkim zadaniem stabilizatorów dodawanych do surowego PCW. Zapobiegają uszkodzeniom termicznym w trakcie obróbki i użytkowania profila oraz chronią go przed niekorzystnym wpływem pogody, m.in. promieniowaniem UV” – wyjaśnia Stanisław Oko. Rolę stabilizatorów pełnią sole metali, trwale związane w produkcie. „Związki chemiczne wykorzystywane jako stabilizatory są całkowicie neutralne dla otoczenia. Świadczy o tym fakt, że profile PCW marki VEKA posiadają wszelkie, przyznawane przez niezależne instytucje państwowe i badawcze, atesty bezpieczeństwa. Dzięki temu, okna z naszych profili są powszechnie wykorzystywane w budynkach użyteczności publicznej m.in. w klinikach alergologicznych” – dodaje Stanisław Oko.

Tylko sprawdzeni producenci
Jak widać, produkcja profila okiennego wymaga stałej kontroli jakości wielu grup materiałów. Dlatego też, przy zakupie okna należy sprawdzać, czy profil został wyprodukowany przez renomowaną firmę, o potwierdzonych systemach kontroli produkcji. Pierwszym producentem profili w Polsce, który uzyskał potwierdzający to certyfikat DIN EN ISO 9001, była VEKA Polska. „Marka VEKA na całym świecie znana jest z produktów wysokiej jakości. Profile produkowane w Polsce spełniają wszelkie światowe normy. Zawdzięczamy to zaawansowanym technologicznie procesom produkcji oraz współpracy wyłącznie z renomowanymi dostawcami półproduktów” – mówi Stanisław Oko.źródło:VEKA Polska Sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
Pegasus Public Relations
więcej artykułów, informacji
http://www.pegasus.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...