informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Podwieszane sufity z certyfikatemdata dodania: 30.03.2007

Znany producent sufitów podwieszanych, firma Armstrong, oznacza wyroby sprzedawane w Polsce znakiem CE.

Oznakowanie CE nie jest znakiem jakości, ale informacją dla konsumentów, że produkt jest zgodny z wymaganiami normy europejskiej. Umieszczając na produktach symbol CE producent deklaruje, że odpowiadają one istotnym europejskim wymaganiom dotyczącym podstawowych dziedzin życia, takich jak zdrowie, bezpieczeństwo i ochrona środowiska.

Obowiązek zgodności wyrobu z odpowiednimi wymaganiami Unii, nakłada na producentów obecnych na unijnym rynku Dyrektywa Rady Europy nr 89/106/EWG. Znak CE i informacje towarzyszące umieszczone są na wyrobach (jego opakowaniu) i/lub w dokumentach handlowych.
W przypadku sufitów podwieszanych bezwzględny obowiązek znakowania CE wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2007 roku (do tego dnia trwa okres przejściowy).

- W przypadku sufitów podwieszanych firmy Armstrong, większość elementów (płyt wypełniających, rusztu i akcesoriów) jest już od dawna oznaczona znakiem CE - zapewnia Piotr Alwasiak, Technical Sales Manager w firmie Armstrong. - W świetle ustawy o wyrobach budowlanych oznacza to, że mogą być one bez ograniczeń wprowadzane do obrotu i stosowania na terytorium Polski.

Podstawą do oznaczania sufitów firmy Armstrong znakiem CE jest zharmonizowana norma europejska EN 13964:2005 "Sufity podwieszane - Wymagania i metody badań ". Certyfikat zgodności z normą (jeżeli konieczny) wydaje niezależna, notyfikowana jednostka (w przypadku firmy Armstrong jest to Warrington Certification Ltd z Anglii), natomiast deklarację zgodności wystawia sam producent.

Znak zgodności CE dla wyrobów budowlanych

Dokumentem potwierdzającym zgodność wyrobu z europejskimi normami i aprobatami, a więc upoważniającym do znaku CE, są certyfikat zgodności (jeżeli wymagany) oraz deklaracja zgodności wystawiona przez producenta po dokonaniu odpowiedniej procedury oceniającej. Wyrób budowlany ze znakiem CE może być od 1 maja 2004 swobodnie wprowadzany do obrotu i stosowania na rynku polskim i innych krajów członkowskich Unii Europejskiej. Normy zostały zdefiniowane przez Europejski Komitet Normalizacyjny - CEN, i są elementami polityki Unii Europejskiej w ustalaniu wymagań dla wyrobów budowlanych. W przypadku dyrektywy 89/106/EWG, oznakowanie CE należy umieszczać na samym wyrobie, na etykiecie przymocowanej do niego, na jego opakowaniu, lub na towarzyszących dokumentach handlowych. Oprócz samego znaku musi być podany numer identyfikacyjny jednostki certyfikującej, jeśli taka brała udział w zastosowanym systemie zgodności. Oznakowaniu CE powinny towarzyszyć dodatkowe informacje zawierające: nazwę lub znak identyfikacyjny producenta, ostatnie dwie cyfry roku znakowania wyrobu, ewentualnie numer certyfikatu zgodności oraz wskazówki do identyfikacji cech i zadeklarowanych właściwości użytkowych wyrobu na podstawie specyfikacji technicznych.

Więcej informacji na stronie internetowej "Instytutu Techniki Budowlanej" - http://www.itb.pl, gdzie znajdują się różnego rodzaju dokumenty Komisji Europejskiej dotyczące znakowania wyrobów budowlanych.


źródło:Armstrong Building Products
więcej artykułów, informacji
http://www.armstrong.pl
Versomedia
więcej artykułów, informacji
http://www.versomedia.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...