informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


VIA obchodzi pięciolecie płyt głównych EPIA Mini-ITX!data dodania: 16.03.2007

Firma VIA rozpoczęła miesięczne obchody piątej rocznicy debiutu pierwszej płyty głównej EPIA.

Globalne uznanie dla potencjału innowacji VIA przekształciło format Mini-ITX w przemysłowy standard i platformę umożliwiającą elastyczne projektowanie urządzeń komputerowych.

Pięć lat temu firma VIA Technologies wprowadziła na rynek pierwszą płytę główną EPIA, opartą na opracowanym trzy miesiące wcześniej formacie Mini-ITX. Była to najmniejsza i najbardziej zintegrowana platforma standardu PC na świecie, która pojawiła się w globalnej sprzedaży w kwietniu 2002 roku. Wprowadzenie na rynek płyt EPIA było katalizatorem szybkiego rozwoju innowacji w małym formacie, do którego włączyła się branża i entuzjaści.

Dziś platforma Mini-ITX znajduje zastosowanie w bardzo szerokim asortymencie miniaturowych systemów, od których wymaga się niskiego poboru energii – od tzw. „cienkich klientów” poprzez kioski, urządzenia w punktach sprzedaży, urządzenia sieciowe, aż po nowe obszary zastosowań technologii x86 takie jak samochodowe komputery PC i cyfrowe systemy znaków i identyfikacji. Dzięki dużej grupie producentów płyt głównych i obudów wspierających ten format, Mini-ITX stał się wiodącym standardem w zakresie zintegrowanych płyt głównych.

Płyty główne VIA EPIA obniżyły bariery dostępu do rynku dla projektantów systemów, wspierając rozwój tzw. „garażowych innowacji”. Produkty EPIA umożliwiają mniejszym firmom wykorzystywanie gotowych platform do szybkiego wprowadzania na rynek nowych pomysłów i innowacyjnych urządzeń. Platforma Mini-ITX zainspirowała również wielu entuzjastów do budowy egzotycznych i interesujących obudów komputerów z przedmiotów codziennego użytku. Tego typu rozwiązaniom poświęcony będzie jeden z dwóch zorganizowanych w tym miesiącu konkursów.

“Sukces VIA polega na ciągłym przewidywaniu trendów rynkowych. Pięć lat temu zdaliśmy sobie sprawę, że branża PC pilnie potrzebuje przełomowego produktu, który umożliwiłby innowacje na platformie x86. Tym przełomem stały się płyty główne Mini-ITX,” powiedział Richard Brown, wiceprezes ds. marketingu w firmie VIA Technologies Inc. „Nieustanne innowacje VIA w dziedzinie integracji standardów i miniaturyzacji, zarówno na poziomie projektowania układów krzemowych jak i na poziomie platformy dowodzą naszego zaawansowania technologicznego i wyczucia potrzeb rynku.”

Plany rozwojowe VIA w zakresie innowacji w małym formacie
Dzisiejsze płyty główne VIA EPIA znacznie różnią się od pierwszych modeli. Prędkości procesorów wzrosły nawet trzykrotnie, mimo to nowe płyty są bardziej oszczędne niż poprzednie, wyróżniają się szerszą obsługą multimediów i rozbudowanymi możliwościami przyłączania urządzeń zewnętrznych.

Firma VIA była pionierem integracji obróbki cyfrowego sygnału wideo MPEG-2 bezpośrednio w mostku północnym chipsetu. Dzięki temu płyty główne VIA EPIA Mini-ITX stanowią kompletne platformy umożliwiające płynne odtwarzanie DVD bez kart rozszerzających. Dziś wybrane chipsety oferują sprzętową akcelerację dekodowania MPEG-4 i WMV9, a także obsługę zaawansowanych pamięci DDR2 i dysków twardych SATA. Procesory z rodziny VIA C7 zwiększyły wydajność i są wyposażone w szereg nowych technologii z zakresu obróbki danych, zarządzania energią i bezpieczeństwa, co poszerzyło zakres zastosowań płyt głównych VIA EPIA.

VIA planuje równocześnie rozwój platformy poprzez jej dalszą miniaturyzację do formatów Nano-ITX i Pico-ITX.

“Z przyjemnością świętujemy piątą rocznicę debiutu płyty głównej EPIA Mini-ITX, która zrewolucjonizowała rynek urządzeń małego formatu i stała się istotnym elementem rynku rozwiązań zintegrowanych,” powiedział Daniel Wu, asystent wiceprezesa VIA Platform Solutions Division, VIA Technologies, Inc. “Tegoroczne obchody są przypomnieniem naszego wkładu w rozwój małych formatów. Mamy nadzieję, że zbliżający się debiut formatu Pico-ITX równie silnie przyczyni się do rozwoju innowacji jak format Mini-ITX.”


źródło:VIA Technologies, Inc.
więcej artykułów, informacji
http://www.via.com.tw
Inventive Communication
więcej artykułów, informacji
http://www.inventivecommunication.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...