informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Intel – cztery rdzenie dla każdegodata dodania: 02.02.2007

Procesor Intel® Core™ 2 Quad przyspiesza aplikacje, oprogramowanie i urządzenia cyfrowe; firma wprowadza na rynek dwa kolejne czterordzeniowe produkty dla serwerów

Firma Intel Corporation oficjalnie wprowadziła do sprzedaży trzy kolejne procesory czterordzeniowe, w tym pierwszy oznaczony znakiem Intel® Core™2 Quad, od którego rozpocznie się sprzedaż czterordzeniowych komputerów PC klientom indywidualnym. Intel obecnie oferuje dziewięć wersji procesora czterordzeniowego przeznaczonych na rynek konsumencki i korporacyjny.

Procesor Intel Core 2 Quad umieszcza cztery elektroniczne mózgi w każdym komputerze PC, co zapewnia dużą szybkość i krótki czas reakcji najbardziej wymagających aplikacjach multimedialnych. Procesor będzie dostępny od zaraz dla producentów komputerów PC i resellerów. Intel zaprezentował też dwa czterordzeniowe procesory przeznaczone dla serwerów. Przedstawione dziś produkty rozszerzają rewolucyjne rodziny mikroprocesorów Intel Core 2 Duo oraz czterordzeniowych, w skład których wchodzi 29 procesorów dwu- i czterordzeniowych przeznaczonych na rynki komputerów stacjonarnych, laptopów i serwerów.

„Dzisiaj Intel zapewnia kolejny przełom: czterordzeniową technologię dla każdego” - powiedział prezes i dyrektor generalny firmy Intel, Paul Otellini. „Wydajność, która niegdyś była domeną superkomputerów, trafia na biurko zwykłego użytkownika, umożliwiając robienie nowych, niezwykłych rzeczy”.

Wielordzeniowe procesory firmy Intel mają wzbogacać wrażenia użytkownika komputera - od początku do końca. Mikroprocesory te opierają się na mikroarchitekturze Intel® Core™, są przeznaczone do wydajnych maszyn biurkowych i komputerów do gier, a ich pełna wydajność będzie widoczna w wielowątkowych aplikacjach pisanych z myślą o tych segmentach rynku. Intel aktywnie współpracuje z producentami oprogramowania nad aplikacjami wielowątkowymi oraz grami następnej generacji, które będą mogły wykorzystać zalety procesorów wielordzeniowych. Cztery rdzenie sprawiają, że komputery te nadają się idealnie do obsługi wielowątkowych aplikacji intensywnie korzystających z procesora, takich jak Adobe After Effects*, Premiere Pro 2.0*, Windows Media Encoder*, Snapstream* oraz Win DVD*. W połączeniu z dostępnością Microsoft Windows Vista* ta premiera rynkowa stanowi rzadki przypadek, gdy nowy system operacyjny i nowe procesory wchodzą na rynek w mniej więcej tym samym czasie.

Oprócz znacznie większej wydajności produkty te oferują klientom poziom wielozadaniowości, który znacznie usprawnia tworzenie i odtwarzanie cyfrowych treści multimedialnych. Komputery wyposażone w procesor Intel Core 2 Quad doskonale nadają się do wyświetlania filmów w wysokiej rozdzielczości i stanowią multimedialne kombajny, które umożliwiają jednoczesne uruchamianie licznych aplikacji. Dzięki czterem rdzeniom procesor może sterować przepływem wielu strumieni cyfrowych przez cały dom, a zatem stanowi idealną platformę dla komputerów PC opartych na technologii Intel® Viiv™.

Nowe procesory czterordzeniowe do serwerów
Intel poinformował też dziś o nowych czterordzeniowych procesorach Intel® Xeon® z serii 3200 do serwerów. Te produkty oparte na mikroarchitekturze Intel Core zapewnią nowy poziom energooszczędnej wydajności w serwerowych zastosowaniach klasy podstawowej, takich jak poczta elektroniczna, WWW, udostępnianie plików i drukowanie. Od dziś dostępne są dwa nowe procesory taktowane zegarem 2,4 i 2,13 GHz z 1066-megahercową magistralą FSB i 8 MB pamięci podręcznej L2.

Następny krok w ewolucji komputerów odbył się szybko i bezboleśnie dzięki inwestycjom firmy Intel w technologię obróbki krzemu i wytwarzania układów scalonych. Zaawansowane procesy ograniczają ilość energii zużywanej przez komputery i „kurczą” obwody procesora, umożliwiając umieszczenie wielu rdzeni w jednym układzie po bardziej przystępnej cenie.

Ceny i dostępność
Nowy procesor Intel Core 2 Quad Q6600 (2,4 GHz) został oficjalnie wprowadzony do sprzedaży, a obecnie jest wystawiany na targach CES. Jest dostępny w cenie 851 dolarów w partiach po 1000 sztuk. Do rodziny czterordzeniowych procesorów Intel® Xeon® należą również procesory X3220 (2,4GHz) w cenie 851 dolarów oraz X3210 (2,13GHz) w cenie 690 dolarów.

Intel, światowy lider w dziedzinie krzemowej innowacji, opracowuje technologie, produkty i inicjatywy, które stale ulepszają pracę i życie.


źródło:

Intel Technology Poland Ltd
więcej artykułów, informacji
http://www.intel.com
DENOISERS
więcej artykułów, informacji
http://www.denoisers.com
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...