informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


ethernus połączy firmowe sieci w VPNdata dodania: 02.02.2007

Firma Embedos, producent zintegrowanych serwerów dla małych i średnich firm, wzbogaciła oprogramowanie serwera ethernus o funkcję umożliwiającą połączenie rozproszonych sieci firmowych w jedną bezpieczną sieć wirtualną VPN.

Nowe funkcje ethernusa ułatwią codzienną pracę wszystkim firmom posiadającym placówki w kraju i za granicą. Dzięki VPN, sieci komputerowe oddziałów firm mogą zostać połączone w jedną, logiczną całość, dzięki czemu np. pracownicy odległej placówki będą mogli skorzystać z dysków sieciowych na komputerach w centrali. Dzięki nowym możliwościom ethernusa, firma może samodzielnie zbudować wirtualną sieć prywatną bez ingerencji ze strony dostawcy usług internetowych. Jedynymi warunkami jakie trzeba spełnić są posiadanie dostępu do Internetu i serwerów ethernus w poszczególnych lokalizacjach firmy.

Połączenia w wirtualnej sieci prywatnej zestawione za pomocą ethernusa są szybkie i bezpieczne. Wydajny procesor serwera pozwala na równoczesną obsługę przynajmniej 16 szyfrowanych tuneli VPN umożliwiających połączenie sieci lokalnych, co w warunkach małych i średnich firm, do których kierowane jest rozwiązanie, w zupełności wystarcza. Poufność informacji przesyłanych w sieci wirtualnej zapewniają uznane standardy przemysłowe: protokół SSL/TLS oraz zaawansowane algorytmy uwierzytelniania oparte o certyfikaty zabezpieczone kluczami prywatnymi o długości 1024 bitów.

„Funkcja serwera VPN umożliwiająca połączenie odległych sieci jest obecnie jedynym rozsądnym rozwiązaniem, zastępującym drogie łącza dzierżawione. Połączenie oferowane przez ethernusa daje takie same możliwości jak drogie łącza dedykowane, a jest nieporównywalnie tańsze,” twierdzi Łukasz Bieńko, dyrektor techniczny firmy Embedos sp. z o.o. „Zestawienie połączeń VPN pomiędzy oddziałami nie wymaga opłat instalacyjnych, ani abonamentowych. Sieć VPN realizowana na bazie firmowego serwera to po prostu lepsze wykorzystanie potencjału tkwiącego w szybkim dostępie do Internetu,” dodaje Bieńko.

Funkcja serwera VPN umożliwiającego połączenie całych sieci jest uzupełnieniem dotychczasowych funkcji serwerów ethernus, pozwalających na dostęp do zasobów za pomocą protokołu SSL z poziomu pojedynczych komputerów zdalnych. Nowa funkcja jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników ethernusa posiadających ważną licencję.

ethernus dla małych i średnich firm
Serwer ethernus jest rozwiązaniem dla małych i średnich firm. Produkt pozwala stworzyć i rozbudowywać sieć lokalną, połączyć firmę z Internetem, wdrożyć w niej politykę bezpieczeństwa, system finansowo-księgowy, CRM, uruchomić serwer WWW i pocztę e-mail. Serwer umożliwia także zdalną pracę i zarządzanie. Dzięki wygodnemu interfejsowi WWW, do administracji wszystkimi nawet najbardziej zaawansowanymi funkcjami sieciowymi wystarcza umiejętność posługiwania się przeglądarką internetową. Urządzenie zostało przygotowane do pracy w każdej sieci, niezależnie od wykorzystywanych systemów operacyjnych.


źródło:embedos sp. z o.o.
więcej artykułów, informacji
http://www.embedos.com
studio PRowokacja Agencja Public Relations
więcej artykułów, informacji
http://www.studioprowokacja.pl
tekst dostarczony przez:
public relations
http://pr.otwarty.pl


warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
Czy wygląd może zadecydować o awansie?
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej
Podwyższony standard - baterie do umywalek nablatowych KLUDI
Measy A2W – gdy strumień płynie szybko
Jak Sylwester to w Toruniu!
Rekordowa sprzedaż mieszkań LC Corp w Warszawie
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
Słowacka Orawa dla narciarzy ceniących spokój
WIELKA WYPRZEDAŻ W REDCOON.PL
Nowy Prezes redcoon Polska
więcej...