informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Stowarzyszenie Willa DecjuszaW historycznym kompleksie Willi Decjusza działalność swą prowadzi powstałe w 1995 roku Stowarzyszenie, w którego skład wchodzą znane osobistości ze świata nauki, gospodarki i kultury.

U podstaw wszelkich programów Stowarzyszenia leży idea spotkań przedstawicieli różnych dziedzin nauki i kultury, narodowości i obszarów zainteresowań, idea wymiany myśli, promując pluralizm i tolerancję w życiu publicznym. Wiele projektów ma charakter interdyscyplinarny, umożliwiający wieloaspektowe spojrzenie na rolę kultury we współczesnym świecie, zagadnienia międzynarodowej współpracy kulturalnej, metody zarządzania kulturą i sposoby jej finansowania. Równie ważne miejsce w tych programach przyznaje Willa Decjusza roli pisarzy i tłumaczy w dialogu społecznym, integracji europejskiej, ochronie dziedzictwa kulturowego, problematyce mniejszości narodowych i kształtowaniu postaw tolerancji.

Adresatami programów Stowarzyszenia są nie tylko przedstawiciele środowisk nauki, sztuki i polityki, ale również menadżerowie i przedsiębiorcy pracujący na styku różnych kultur. Podobnie jak przed wiekami, Willa Decjusza jest nadal chętnie odwiedzana przez znamienitych gości, wybitnych naukowców, artystów i autorytety życia społecznego, kulturalnego i politycznego. W ten sposób idee Renesansu, towarzyszące początkom Willi Decjusza odżywają, a realizowane przez Stowarzyszenie projekty doskonale wpisują się w specyfikę i tradycję historycznej Willi.

wyświetlone: 1 - 10 z 175

<< | < | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 | > | >>

TransStar Europa – nowy projekt literacko-tłumaczeniowy [08.02.2013] Stowarzyszenie Willa Decjusza zostało partnerem nowego projektu z zakresu promocji tłumaczeń i literatury TransStar Europa... (info)


W Krakowie po raz dziewiąty wręczono Polską Nagrodę im. Sergio Vieira de Mello.

W Krakowie po raz dziewiąty wręczono Polską Nagrodę im. Sergio Vieira de Mello. [22.10.2012] W czwartek wręczone zostały Nagrody de Mello, tegoroczni laureaci to siostra Rafaela Urszula Nałęcz oraz czeska organizacja humanitarna Človĕk v tístni, nagroda specjalna trafiła do rąk amerykańskiego biznesmena Arnolda Wellmana... (info)

PROGRAM REZYDENCJI „GEORGE SAND - FRYDERYK CHOPIN” [10.09.2012] Fundacja Genshagen, Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz Théâtre des Bernardines zapraszają artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki do nadsyłania zgłoszeń do udziału w programie rezydencji artystycznej pn. George Sand – Fryderyk Chopin... (info)


Letnia Szkoła Wyszehradzka na półmetku

Letnia Szkoła Wyszehradzka na półmetku [11.07.2012] W Krakowie trwa Letnia Szkoła Wyszehradzka – coroczne spotkanie młodych ludzi z krajów Środkowej Europy. Po raz kolejny młodzież będzie pogłębiać swoją wiedzę z dziedziny polityki, ekonomii, kultury oraz nauk społecznych pod okiem ekspertów... (info)


Echa rapsodów galicyjskich

Echa rapsodów galicyjskich [28.06.2012] W dniach 2-11 lipca 2012 na Ukrainie (Drohobycz, Lwów, Beńkowa Wisznia) będzie miał miejsce polsko-białorusko-ukraiński projekt pt. „Echa rapsodów galicyjskich”, którego inicjatorem i realizatorem jest Stowarzyszenie Willa Decjusza... (info)


Zgłoszenia do Polskiej Nagrody im. Sergio Vieira de Mello, termin do 30 czerwca 2012 r.

Zgłoszenia do Polskiej Nagrody im. Sergio Vieira de Mello, termin do 30 czerwca 2012 r. [06.06.2012] Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza do zgłaszania kandydatur osób oraz organizacji pozarządowych z Polski i zagranicy do 9. edycji nagrody... (info)


Wernisaż wystawy plakatu irańskiego z kolekcji Krzysztofa Dydo

Wernisaż wystawy plakatu irańskiego z kolekcji Krzysztofa Dydo [01.12.2011] W niedzielę, 4 grudnia, o godz. 17.00 zapraszamy do Willi Decjusza na otwarcie wystawy plakatów irańskich zgromadzonych w kolekcji Krzysztofa Dydo. Wernisaż uświetni koncert perskiej muzyki klasycznej w wykonaniu Mohammada Rasouli i Anny Marcinowskiej... (info)


Seminarium w Willi Decjusza nt. Pałacu Fredrów w Beńkowej Wiszni na Ukrainie

Seminarium w Willi Decjusza nt. Pałacu Fredrów w Beńkowej Wiszni na Ukrainie [17.11.2011] Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza w środę, 23 listopada, o godz. 11.00 do udziału w seminarium podsumowującym trzy etapy realizacji projektu pn. Inwentaryzacja Zespołu Pałacowo-Parkowego Fredrów w Beńkowej Wiszni na Ukrainie (2009 - 2011)... (info)


Maria Amelie i Miriam Van hee w Krakowie

Maria Amelie i Miriam Van hee w Krakowie [28.10.2011] Na tegorocznym Festiwalu Josepha Conrada w Krakowie gościć będziemy Norweżkę Roku 2010 Marię Amelie i Miriam van hee.Obie autorki są rezydentkami krakowskiej Willi Decjusza... (info)


Magazyn Literacki Radar na 15. Targach Książki w Krakowie

Magazyn Literacki Radar na 15. Targach Książki w Krakowie [27.10.2011] Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników trójjęzycznego (polsko-niemiecko-ukraińskiego) magazynu literackiego ?Radar? do odwiedzenia stoiska nr B 81 na tegorocznych Targach Książki w Krakowie, na którym prezentowany będzie najnowszy numer ?Radaru?... (info)


<< | < | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 | > | >>

Stowarzyszenie Willa Decjusza

Stowarzyszenie Willa Decjusza
30-233 Kraków
ul. 28 Lipca 17a
tel. (012) 425 36 44
fax: (012) 425 36 63
http://www.villa.org.pl
warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
więcej...