informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


FagorMastercook S.A.Historia firmy FagorMastercook rozpoczęła się w 1946 roku, kiedy to na miejscu poniemieckiej fabryki Knauth powstała Odlewnia Żeliwa i Metali oraz Wytwórnia Naczyń Emaliowanych. Początkowo produkowano emaliowane wiadra, bańki, węglowe kuchnie, ruszty do parowozów, sieczkarnie motorowe dla rolnictwa, elementy motocykli SHL, niezwykle popularne w latach 50-tych pralki wirnikowe „Emilia”, oraz godła narodowe i klamki zdobiące lokomotywy. W 1970 rozpoczęto produkcję kuchni gazowo-elektrycznych z rożnem obrotowym i opiekaczem. W 1976, po przyłączeniu zakładu z Wąsosza, firma zaczęła funkcjonować pod nazwą WROZAMET S.A jednak dopiero w roku 1992, po przekształceniu w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa oficjalnie nadano jej nazwę WROZAMET. W 1993 firma wprowadziła do sprzedaży markę handlową Mastercook, w tym roku również rozpoczęła się prywatyzacja zakładu.

W 1997 roku WROZAMET rozpoczął współpracę z hiszpańską firmą Fagor Electrodomesticos, zrzeszoną w międzynarodowej korporacji MCC – Mondragon Corporation Cooperativa. Już w dwa lata później Fagor i MCC stały się strategicznymi inwestorami firmy. W 2002 roku nastąpił zakup ostatniej akcji i tym samym Fagor Electrodomesticos został jedynym właścicielem zakładów.

29 marca 2006 WROZAMET, chcąc podkreślić swą przynależność do silnej organizacji biznesowej o wielkim potencjale finansowym i produkcyjnym zmienił swoją nazwę na FagorMastercook S.A.

wyświetlone: 1 - 10 z 28

<< | < | 1 2 3 | > | >>

Nowy trend marki Mastercook dla osób z temperamentem [09.07.2009] Biel i czerń – modna kolorystyka stosowana przy aranżacji nowoczesnej kuchni – nie musi ograniczać się tylko do mebli. Marka Mastercook proponuje AGD w eleganckiej i ponadczasowej kolorystyce... (info)


Nowy trend marki Mastercook dla osób z temperamentem

Nowy trend marki Mastercook dla osób z temperamentem [09.07.2009] Biel i czerń – modna kolorystyka stosowana przy aranżacji nowoczesnej kuchni – nie musi ograniczać się tylko do mebli. Marka Mastercook proponuje nowoczesne AGD w ponadczasowej i eleganckiej kolorystyce... (info)


FagorMastercook - Pracodawca Przyjazny Pracownikom

FagorMastercook - Pracodawca Przyjazny Pracownikom [02.04.2009] Firma FagorMastercook zdobyła certyfikat Pracodawca Przyjazny Pracownikom. Druga edycja akcji, organizowanej przez KK NSZZ „Solidarność”, ma na celu promowanie odpowiedzialnych pracodawców oraz dobrych praktyk przez nich stosowanych.. (info)


Wiosenne porządki z Mastercook - nowe promocje do końca maja

Wiosenne porządki z Mastercook - nowe promocje do końca maja [02.04.2009] Pierwsze kwiaty i powietrze niosące powiew wiosny sprawia, że czujemy przypływ energii. Ogarnia nas chęć wprowadzania zmian, robienia wiosennych remontów i porządków. Chcąc odświeżyć swój dom możemy skorzystać z wyjątkowej promocji cenowej marki Mastercook.. (info)


Piekarniki Mastercook – mistrzostwo pieczenia i łatwość czyszczenia

Piekarniki Mastercook – mistrzostwo pieczenia i łatwość czyszczenia [02.04.2009] Piekarniki Mastercook od lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Cenione za bardzo wytrzymałą konstrukcję i nowoczesne wzornictwo wprowadzają do naszych kuchni najnowocześniejsze funkcje, wśród nich -czyszczenie pirolityczne oraz System Impulse.. (info)


Karnawał w rytmie Mastercook

Karnawał w rytmie Mastercook [05.03.2009] Przyspieszony rytm karnawału pobudza do aktywności i wprowadzania zmian wokół siebie. Dzięki trwającym aktualnie promocjom marki Mastercook do końca kwietnia mamy szansę zaaranżować nowoczesną i funkcjonalną kuchnię za niewielką sumę... (info)


Kuchnia z duszą w stylu retro

Kuchnia z duszą w stylu retro [05.03.2009] Wspomnienia babcinej kuchni są synonimem sielankowej atmosfery dzieciństwa. W pogoni współczesnego życia często pragniemy przenieść się w tamte czasy. Stworzenie kuchni retro jest dziś możliwe dzięki unikalnej linii Epoca marki Mastercook... (info)


Męska rzecz – AGD

Męska rzecz – AGD [04.02.2009] Większość z nas żyje obecnie w bardzo szybkim tempie. Każda dodatkowa minuta zaoszczędzona przy codziennych obowiązkach jest szczególnie cenna. Szukaj nowoczesnego sprzętu domowego, prostego w obsłudze i oszczędnego, który dopasuje się do rytmu twojego życia... (info)


Sygnalizacja świetlna w gotowaniu - Indulight w nowej płycie Mastercook

Sygnalizacja świetlna w gotowaniu - Indulight w nowej płycie Mastercook [20.01.2009] Kolory towarzyszą nam na każdym kroku - w prosty sposób informują i ułatwiają komunikację. Dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania Indulight, w nowej płycie indukcyjnej IDE64L S, firma FagorMastercook wprowadziła ten sposób komunikowania także do kuchni... (info)


Uproszczone przepisy w kodeksie gotowania-nowa płyta indukcyjna z funkcją Cyclic

Uproszczone przepisy w kodeksie gotowania-nowa płyta indukcyjna z funkcją Cyclic [08.01.2009] We współczesnym skomplikowanym świecie ludzie poszukują prostoty. Zastosowane w nowej płycie indukcyjnej IDI64 S FagorMastercook inteligentne rozwiązanie Cyclic umożliwia intuicyjną obsługę - a co za tym idzie oszczędność czasu i energii... (info)


<< | < | 1 2 3 | > | >>

FagorMastercook S.A.

FagorMastercook S.A.
ul. Żmigrodzka 143
51-130 Wrocław
tel. (071) 324 45 55
http://www.mastercook.pl
warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
więcej...