informacje prasowe, wiadomościnewsy, teksty, ciekawostki
jak nadsyłać informacje?  archiwum informacji prasowych


Polecamy:

Sprzedawaj i kupuj zdjęcia Royalty Free
Opony - TANIO

informacje prasowe:

współpraca z agencjami Public Relations
informacje prasowe firm
informacje prasowe instytucji i uczelni

najczęściej czytane:


Barlinek SABarlinek S.A. jest największym krajowym dostawcą – 65% udziałów w rynku – trójwarstwowych podłóg drewnianych oraz wiodącym producentem okleiny. Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Kapitałowej Barlinek. Podstawowym produktem – 77 % sprzedaży Grupy – jest deska podłogowa ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Udział sprzedaży eksportowej deski barlineckiej wyniósł w pierwszym półroczu b.r. ok. 75%, w tym 15 % stanowiły kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Eksport deski barlineckiej prowadzony jest w sumie do 35 krajów na 3 kontynentach. Grupa oferuje także certyfikowane podłogi (Barkiet Sport) do obiektów sportowych.

Nie mniej istotnym obszarem działalności jest produkcja fornirów naturalnych, w ilości ok. 13 mln m2 rocznie. Grupa jest także producentem ekologicznego granulatu paliwowego (peletu), wytwarzanego z poprodukcyjnych odpadów drzewnych. Uruchomienie dwóch ukraińskich fabryk peletu oraz najnowszej linii w Polsce (co nastąpi w grudniu b.r.) pozwoli na łączne wytwarzanie około 140 tys. ton tego biopaliwa rocznie.

Wyniki finansowe Grupy w I półroczu b.r. roku wykazują przychód w wysokości 225 mln zł. Zatrudnienie w Grupie Kapitałowej Barlinek wynosi około 2300 osób. W 2005 roku spółka Barlinek S.A. z sukcesem debiutowała na GPW.

wyświetlone: 1 - 10 z 113

<< | < | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 | > | >>


Zaangażowany biznes to wspólne korzyści

Zaangażowany biznes to wspólne korzyści [31.07.2008] Prowadzenie dochodowej firmy wcale nie wyklucza społecznej odpowiedzialności biznesu. Tylko takie przedsiębiorstwo ma przecież możliwość przeznaczania części zysków na rozwój społeczny, mecenat kulturalny czy wsparcie potrzebujących... (info)


Pelet – tanio i ekologicznie

Pelet – tanio i ekologicznie [25.07.2008] Nagłówki gazet nie pozostawiają wątpliwości: „Świat przeżywa energetyczny szok”, „Cenę ropy w górę”. Nie mając wpływu na to, jakie decyzje zapadają na globalnych rynkach energii, możemy ograniczyć wydatki, zmieniając sposób ogrzewania naszego domu... (info)


Wspomnienia z dzieciństwa – jesion rustic 180 mm

Wspomnienia z dzieciństwa – jesion rustic 180 mm [23.07.2008] Tęsknota za czasami dzieciństwa. Za wyprawami w tajemnicze krainy, za postaciami posiadającymi magiczną moc, za smakami i zapachami, których poszukiwania trwają całe życie... (info)

Kapitał Barlinka wzrośnie o połowę [23.07.2008] Na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Barlinka, które odbyło się 27 czerwca 2008 r. udziałowcy przyjęli uchwałę, dotyczącą nowej emisji akcji z prawem poboru... (info)


Urządzamy gabinet

Urządzamy gabinet [07.07.2008] Dzisiejszy świat coraz częściej nie wymaga od nas przebywania w biurze – elastyczny czas pracy, telepraca czy wolne zawody. Duża część naszego życia zaczęła toczyć się w przestrzeni domowej. Na co więc zwrócić uwagę projektując domowy gabinet?.. (info)


Podłoga na wysoki połysk

Podłoga na wysoki połysk [30.06.2008] Ermitaż w Petersburgu, paryski Luwr czy nasze Łazienki Królewskie… Któż z nas nie chciałby zaznać choćby odrobiny luksusu? Zapraszamy na wycieczkę śladami deski barlineckiej dąb family i buk family z linii Classic. Na wysoki połysk!.. (info)


Aksamit po stopami

Aksamit po stopami [18.06.2008] Wyobraź sobie, że pod Twoimi stopami rozciąga się przyjemna aksamitna powierzchnia. Bose stopy subtelnie muskają delikatne łączenia desek. Masz wrażenie, że unosisz się kilka centymetrów ponad podłogą... (info)


Teraz i podłogi i listwy. Ruszyła produkcja listew w Barlinku

Teraz i podłogi i listwy. Ruszyła produkcja listew w Barlinku [16.06.2008] Barlinek SA zakończył rozruch pierwszej linii galanterii drzewnej zlokalizowanej na terenie zakładu w Barlinku. Proces produkcyjny oparty jest o własny projekt działu technologii firmy... (info)


Nowocześnie i naturalnie

Nowocześnie i naturalnie [28.05.2008] Ekologiczna żywność, naturalne tkaniny, oddychające materiały budowlane, a pod stopami drewniane podłogi – to tylko niektóre składniki stylu bardzo wyraźnego również we wzornictwie... (info)


Ciepły dom − spokojny sen

Ciepły dom − spokojny sen [28.05.2008] Ciepły i przytulny dom to marzenie każdego z nas. Jednak życie właściciela samodzielnego domu nie jest wcale tak beztroskie jak wyobrażają sobie mieszkańcy bloków, marzący o „usamodzielnieniu się”... (info)


<< | < | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 | > | >>

Barlinek SA

Barlinek SA
Al. Solidarności 36, bud. A
25-323 Kielce
tel. 041/333 11 11
fax. 041/333 00 00
http://www.barlinek.com.pl
warto przeczytać:

Przymierz prawdziwe diamenty!
Unikatowa w światowej skali wirtualna przymierzalnia jest już dostępna. Na początek diamenty. Wersja Beta projektu proponuje przymiarkę kolczyków z prawdziwymi diamentami znanej firmy jubilerskiej Apart.

ostatnio dodane:

Czy na Fotolia można kupować szybciej?
Czy na eBay można kupować szybciej?
HUAWEI TE40 - Ekonomiczny terminal wideokonferencyjny
Jak dbać o drewno w domu - linia Tikkurila Nostalgia
Budowa osiedla Park Ostrobramska nagrodzona przez PIP
Makijaż na Sylwestra i karnawał!!
Zasłużeni dla Torunia
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?
Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna
Luxan - Batalia surowców
Świet(l)ne rozwiązanie
Bardziej czysto, bezpiecznie i nowocześnie!
DOMOTEX 2014 z udziałem podłóg Chapel Parket
50 lat usług assistance na świecie
więcej...